Centrum Handlowe Nowy Rynek
Centrum Handlowe Nowy Rynek

Firma TK Development ponownie zdecydowała się na udział w Shopping Center Forum. Tym razem z projektami dewelopera będzie można zapoznać się podczas jesiennej edycji, która odbędzie się we wrześniu br. TK Development zaprezentuje swoją ofertę na stoisku 1.7.

– Podpisaliśmy kontrakt z generalnym wykonawcą i wynajęliśmy 13 tys. mkw. powierzchni – tak Jarosław Lipiński, dyrektor działu najmu i rozwoju TK Development, podsumowuje ostatni rok pracy nad inwestycją TK Development w Jeleniej Górze.

Podczas lutowej edycji Shopping Center Forum 2014 deweloper TK Development miał okazję zaprezentować postępy w procesie komercjalizacji i przypomnieć kilka znaczących faktów z przebiegu prac nad Nowym Rynkiem w Jeleniej Górze.

– Zbliżamy się do poziomu 55 proc. wynajmu powierzchni handlowej, co oznacza, że przez rok wynajęliśmy 13 tys. mkw. centrum handlowego Nowy Rynek, a sklepy, które na tej powierzchni powstaną, zaoferują asortyment głównie z sektora „fashion”. Nowy Rynek to jedyne takie centrum handlowe w Jeleniej Górze, gdzie w jednym miejscu spotkają się wszystkie najważniejsze marki odzieżowe – mówi Jarosław Lipiński.

– Równie dużym zainteresowaniem podczas SCF 2014 cieszył się projekt rozbudowy istniejącego centrum handlowego CK61 przy Al. Krakowskiej w Warszawie. Mamy tutaj do czynienia z ciekawym, ale i odważnym projektem, wykorzystującym ogromny potencjał miejsca rozpoznawalnego przez klienta, z dogodnym dojazdem i wypracowaną marką. Liczne zapytania i pozytywne oceny na temat rozbudowy CK61 tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że ten warszawski projekt to dla najemców ważny punkt na mapie rozwoju biznesu – dodaje.

– Zimowa edycja Shopping Center Forum 2014 była dla TK Development platformą licznych i konstruktywnych rozmów w zakresie prezentowanych projektów: Nowy Rynek w Jeleniej Górze oraz CK61 w Warszawie. Rozmowy prowadzone na stoisku TK Development mogę ocenić jako obiecujące, a o ich zakończeniu będziemy informować w niedługim czasie – podsumował Jarosław Lipiński.

Centrum Handlowe Nowy Rynek powstanie na centralnej działce w mieście, a jego integralną częścią będzie jeleniogórski dworzec PKS. Łączna powierzchnia Nowego Rynku wyniesie 56 tys. mkw., z czego 26 tys. mkw. to powierzchnia handlowa, na której powstanie około 115 sklepów i punktów usługowych. Miejsca parkingowe zostaną udostępnione klientom na poziomie -1, tj. w podziemiu, oraz na dachu Nowego Rynku.

Realizowana przez TK Development inwestycja ma zapewnione finansowanie przez firmę Heitman. 70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie funduszu inwestycyjnego Heitman, pozostałe 30 proc. – po stronie dewelopera TK Development. Wartość inwestycji to 55 mln euro. Planowany termin otwarcia Nowego Rynku to koniec 2015 roku.

TK Development pracuje nad rozbudową Centrum Krakowska 61 w Warszawie. Proces rozbudowy będzie prowadzony etapami, z czego pierwszy zakończy się w 2015 roku. Istniejący kompleks biurowo-magazynowo-handlowy zostanie uzupełniony o dodatkowe powierzchnie, w wyniku czego po rozbudowie kompleks zajmie powierzchnię przeszło 130 tys. mkw., w tym 65 tys. mkw. będzie przeznaczone pod handlową powierzchnię najmu. To oznacza, że oferta obecnie działających sklepów, jak: Real, Meble Agata, Komfort, Świat Dziecka, zostanie uzupełniona o aspekt modowy i restauracyjny. Klient otrzyma kompleksową ofertę produktów i usług z zadaszonym parkingiem.

Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.