Sklep Żabka

Spółka Żabka Polska planuje w 2014 roku otwarcie 600 placówek w całej Polsce. Firma poszukuje lokali handlowych w atrakcyjnych lokalizacjach o powierzchni od 70 do 400 mkw.

Żabka oraz Freshmarket to jedne z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Spółka zamierza rozwijać swoją sieć sprzedaży m.in. dzięki programowi Sklep za czynsz.

W ubiegłym roku ponad 1,3 tys. przedsiębiorców zgłosiło swoje lokale do prowadzonego przez firmę programu. Projekt gwarantuje właścicielom sklepów 10-letnią umowę, kompleksowy remont i kontynuację funkcjonowania placówki handlowej pod szyldem sklepu Żabka lub Freshmarket.

– Program Sklep za czynsz to obustronna korzyść. Widzą to drobni przedsiębiorcy i zgłaszają chęć wynajęcia nam swoich lokalizacji. W 2013 roku otworzyliśmy niemal pół tysiąca sklepów, około 25 proc. lokalizacji pozyskaliśmy właśnie dzięki programowi – mówi Julio Duarte, wiceprezes zarządu Żabka Polska.

– Nasze analizy rynku nieruchomości handlowych pokazują, że wzrost zainteresowania programem podyktowany jest coraz silniejszą konkurencją na rynku oraz poszukiwaniem stabilnego finansowo najemcy lokalu, który nie tylko będzie gwarantował comiesięczny czynsz, ale zainwestuje nawet kilkaset tysięcy złotych, wyposaży placówkę i stworzy z niej atrakcyjny punkt handlowych dla klientów – podkreśla Julio Duarte.

Przypomnijmy: Żabka Polska w 2013 roku otworzyła rekordową liczbę 460 placówek (w tym 240 sklepów Żabka i 220 Freshmarket). Spółka rozwijała sieci organicznie, ale także podpisała umowy inwestycyjne z 5 sieciami handlowymi: Agap, Torg, PS Food, Dobry Wybór oraz Społem Zabrze.

Obecnie sieć liczy ponad 2,8 tys. sklepów, które są usytuowane w całej Polsce w dużych i średniej wielkości miastach, a także w miejscowościach liczących poniżej 10 tys. mieszkańców. Żabki znajdują się w pobliżu obszarów o intensywnej zabudowie, dzielnic biurowych, przy arteriach komunikacyjnych, w centrach handlowych oraz nieopodal wyższych uczelni.