Zielone Arkady
Zielone Arkady

Firma ECE Projektmanagement zdecydowała się już na udział w jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Firma zaprezentuje uczestnikom wydarzenia projekty, nad którymi obecnie pracuje w naszym kraju.

– Shopping Center Forum to dla nas wspaniała okazja do spotkania z całą branżą, podtrzymania bieżących i nawiązania nowych kontaktów. Podczas wydarzenia mamy szansę odpowiedzieć na wszelkie pytania, rozwinąć wątki interesujące naszych rozmówców i dostarczyć bardziej szczegółowych informacji. Najważniejszym elementem przyszłego SCF 2014 będzie prezentacja naszych 2 najnowszych projektów: rozbudowy Galerii Bałtyckiej i Galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy, która jest naszą najnowszą inwestycją. Forum to możliwość bezpośredniego kontaktu z wieloma potencjalnymi partnerami, szansa na intensywne rozmowy i szersze przedstawienie naszych propozycji. Nie bez znaczenia są oczywiście warunki stworzone przez organizatorów SFC, które urasta do rangi istotnego wydarzenia w naszym profesjonalnym kalendarzu – mówi Leszek Sikora, dyrektor zarządzający ECE Projektmanagement Polska.

– Podczas Forum zaprezentujemy szczegóły dotyczące rozbudowy Galerii Bałtyckiej. Do obecnych 46 tys. mkw. powierzchni najmu dodamy około 15 tys. kolejnych mkw. na 3 kondygnacjach. Powiększona o około 1/3 Galeria Bałtycka będzie największym centrum handlowym w Trójmieście. Myślę, że po rozbudowie Galeria Bałtycka umocni swoją pozycję ulubionego miejsca zakupów mieszkańców Trójmiasta i regionu – dodaje.

Podczas SCF 2014 będzie można poznać szczegóły nowej inwestycji ECE Projektmanagement – Galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy.

– Dużo uwagi poświęcimy Galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy, która jest w fazie przygotowawczej. Wyjątkowość Galerii Zielone Arkady budujemy na kompletnej obecności prestiżowych marek modowych. Jednocześnie ich zróżnicowanie, zarówno pod względem asortymentu, jak i dostępności cenowej, decyduje o uniwersalności oferty. Otwarcie kompleksu Zielone Arkady zaplanowano na jesień 2015 rok. Na jego terenie znajdować się będzie ok. 200 sklepów, Z końcem 2013 roku uprawomocniła się decyzja o pozwoleniu na budowę, której rozpoczęcie planujemy jeszcze w marcu obecnego roku – twierdzi Leszek Sikora.

Już od roku 1965 ECE działa jako projektant i deweloper centrów handlowych. Swoje obiekty ECE wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej pespektywie. Na rynku europejskim jest w tym segmencie niekwestionowanym liderem. W 189 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE (z tego 78 przez MEC METRO-ECE Centermanagement GmbH & Co. KG) w 17 krajach około 17,5 tys. sklepów mieszczących się na powierzchni 6 mln mkw. osiąga obroty na poziomie 21 mld euro rocznie.

Do centrów tych zaliczają się w Polsce m.in. Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech – Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na Dworcu Głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 14 galerii handlowych, w tym nowe centrum handlowe w Bydgoszczy, Milaneo w Stuttgarcie. W sierpniu oddano do użytku Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem, w połowie października ubiegłego roku – Marmara Park w Istambule (Turcja) oraz Central w Bratysławie (Słowacja). W ramach swoich działów Office Traffic i Industries firma ECE realizuje także obiekty o innym przeznaczeniu, jak choćby niemiecką centralę firmy Philips w Hamburgu, siedzibę firmy ThyssenKrupp w Essen czy hotel Steigenberger na nowym stołecznym lotnisku w Berlinie (BER).

Udziałowcami funduszu ECE Prime European Shopping Centre Fund są czołowi inwestorzy instytucjonalni z całego świata. Fundusz ten zajmuje się głównie nabywaniem działających centrów handlowych posiadających duży potencjał wzrostu wartości.

Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.