Salon Giacomo Conti
Salon Giacomo Conti

Większy wybór asortymentu ślubnego, biznesowego i smart casualowego dla mężczyzn będzie mógł oferować salon Giacomo Conti w Galerii Wisła Płock, dzięki powiększeniu metrażu do 76,5 mkw., czyli prawie o połowę.

Nowy sklep otwarty zostanie najpóźniej 1 kwietnia 2014 roku, a jego lokalizacja na parterze galerii przesunie się jedynie o kilka metrów.

Decyzja o pozyskaniu dodatkowego metrażu, jak poinformował zarząd sieci, wynika bezpośrednio z rosnącej popularności marki w regionie płockim oraz potrzeby zaprezentowania szerszego wachlarza asortymentu.

– Przez miniony rok znacznie rozbudowaliśmy nasze kolekcje, skupiając się przede wszystkim na części smart casualowej i z satysfakcją odnotowujemy rosnącą liczbę zapytań od klientów o płaszcze, marynarki i koszule prezentowane w social media marki – by jednak prezentować bogatszą ofertę, nasze lokale potrzebują większej przestrzeni. Biorąc pod uwagę potencjał Galerii Wisła jako nowoczesnego obiektu handlowego, decyzja o pozyskaniu dodatkowych kilkudziesięciu metrów przyszła bez żadnych obaw o spadek rentowności salonu – poinformował Karol Olejniczak, współwłaściciel Giacomo Conti.

Salon mody męskiej Giacomo Conti w Galerii Wisła w Płocku otwarty został 30 kwietnia 2011 roku i początkowo liczył 38 mkw. Podobnie jak pozostałe 40 sklepów marki posiada w lokalu stanowisko krawieckie, a oferowane w nim produkty szyte są wyłącznie w Polsce.

Średni rozrost sieci Giacomo Conti wynosi 8 sklepów rocznie, przy czym metraż nowo otwieranych salonów mody waha się pomiędzy 130 a 100 mkw.

Obecnie sieć Giacomo Conti tworzy ponad 40 lokali. Ostatnio spółka informowała także o planach otwarcia nowego sklepu o powierzchni ok. 100 mkw. w Galerii Sfera w Bielsku-Białej. Giacomo Conti działa od 2006 roku i oferuje modę męską.