aplikacja mobilna e-commerce

Klienci mobilni nie będą musieli już pamiętać haseł czy szczegółów dotyczących logowania. Samsung Galaxy S5, najnowszy smartfon wyprodukowany przez koreański koncern, będzie wyposażony w funkcję, która umożliwi zatwierdzenie transakcji odciskiem palca. Funkcja będzie dostępna w sklepach, w których można płacić systemem PayPal.

[fve]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XBLdOIRSvQU[/fve]

Klienci, którzy korzystają z systemu PayPal będą mogli zatwierdzać płatność dzięki identyfikacji biometrycznej. Oprogramowanie FIDO Ready odpowiedzialne jest za komunikację między urządzeniem skanującym odcisk palca oraz systemem PayPal operującym w chmurze – informuje firma.  

Jedyną informacją, którą Samsung udostępnia systemowi PayPal jest kodowany klucz, za pomocą którego weryfikowana jest tożsamość klienta. Żadne informacje biometryczne nie są przechowywane na serwerze PayPal. 

„Już w zeszłym roku, gdy dołączyliśmy do Fast IDentity Online Alliance przewidywaliśmy, że branża szybko odejdzie od haseł i loginów. Dzięki tej współpracy jesteśmy o krok bliżej do nowej rzeczywistości.” – powiedział Hill Ferguson, dyrektor ds. produktu w PayPal. „Klienci nie będą już musieli wybierać pomiędzy wygodą a bezpieczeństwem.” – dodał.

Identyfikacja biometryczna Samsung Galaxy S5 dla systemu PayPal będzie dostępna od kwietnia na 26 rynkach, łącznie z Australią, Brazylią, Hong Kongiem, Rosją, Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi.

PayPal to pierwsza globalna firma płatnicza, która wprowadzi technologię biometrycznej identyfikacji Samsunga.

Przedtem identyfikację za pomocą odcisku palca wprowadził koncern Apple dla iPhone’a 5, którego premiera odbyła się w 2013 roku. Czujniki biometryczne wykorzystywane były do odblokowania telefonu.