Centrum handlowe Monpan
Centrum handlowe Monpan

Galeria Monpasie w Sankt Petersburgu zostanie oddana do użytku w II kwartale 2014 roku. Na razie żaden polski najemca nie zdecydował się na wynajęcie w niej powierzchni handlowej.

Galeria handlowa Monpasie zlokalizowana będzie w zachodniej części dzielnicy Primorska w Sankt Petersburgu. Jej całkowita powierzchnia wyniesie ponad 58 tys. mkw., jednak do wynajęcia przeznaczonych będzie jedynie 27,4 tys. mkw.

– Obecnie w galerii Monpasie wynajętych jest już ok. 70 proc. powierzchni handlowej – poinformowała portal retailnet.pl Sofya Demina z rosyjskiego oddziału firmy Jones Lang LaSalle.

Wśród najważniejszych najemców, którzy już wynajęli powierzchnie w galerii Monpasie, są m.in. fińska sieć supermarketów Prisma (2,2 tys. mkw.), operator kinowy Mirage Cinema (3,55 tys. mkw.), sklep z asortymentem dla dzieci Detskiy Mir (1,5 tys. mkw.) oraz restauracja McDonald’s (450 mkw.).

– Na chwilę obecną nie mamy żadnych najemców z Polski, ale są oni zawsze mile widziani w naszym centrum – dodaje Sofya Demina.

Polskie marki są mocno obecne na rosyjskim rynku. Przypomnijmy, że tylko pod marką Reserved działa w Rosji ok. 100 sklepów. Kolejnych 23 ma powstać w tym roku. Niedawno informowaliśmy również o tym, że grupa LPP podpisała umowę najmu z centrum handlowym City Park, które powstaje w Serańsku.

Wyłączność na komercjalizację galerii handlowej Monpasie w Sankt Petersburgu ma firma Jones Lang LaSalle. Ta sama firma jest również zarządcą centrum Monpasie. Za budowę odpowiada rosyjska firma deweloperska Stroitelnoye Upravlenye-1.