Tomasz Szewczyk, Acteeum Central Europe

Grupa Acteeum, deweloper i zarządca projektów komercyjnych, pracuje nad rozszerzeniem portfolio swoich projektów. W połowie lutego br. spółka podpisała porozumienie w przedmiocie zakupu terenu pod budowę centrum handlowego w Białej Podlaskiej. Aktualnie Acteeum realizuje projekt w Stalowej Woli, Galerię Stalową we współpracy z Immofinanz Group oraz prowadzi największą w kraju rozbudowę Centrum Handlowego Ogrody dla CBRE Global Investors.

Projekt w Białej Podlaskiej zakłada wybudowanie centrum handlowego o powierzchni około 26 tys. mkw. GLA. Teren stanowiący przedmiot umowy położony jest przy ulicach Stodolnej, Sportowej oraz Łomaskiej i posiada prawomocne pozwolenia zarówno dla samego obiektu, jak i infrastruktury drogowej zaplanowanej wokół centrum. Projekt będzie realizowany przez Acteeum jako joint venture z jednym z partnerów inwestycyjnych Grupy. Rozpoczęcie prac konstrukcyjnych zaplanowano na III kw. 2014, natomiast otwarcie obiektu przewidywane jest na III kw. 2015.

– Projekt w Białej Podlaskiej jest kolejnym potwierdzeniem realizowanej przez Acteeum strategii rozwoju na terenie Polski zakładającej realizację minimum 5 nowych, regionalnych centrów handlowych zlokalizowanych w miastach średniej wielkości. W ciągu ostatnich 3 lat dokonaliśmy wnikliwej analizy około 50 lokalizacji, z których wybraliśmy kilka, na których koncentrujemy się w chwili obecnej. Nowe projekty będą realizowane w ramach współpracy joint venture, podobnie jak otwarta w maju ubiegłego roku Galeria Solna w Inowrocławiu, zrealizowana wspólnie z Librą Project, oraz projekt w Stalowej Woli, przy którym współpracujemy z Immofinanz Group – mówi Tomasz Szewczyk, Regional Managing Director, Acteeum Central Europe.

Obiekt w Białej Podlaskiej będzie stanowił połączenie centrum handlowego z retail parkiem oraz wolnostojącym marketem DIY. Jako uzupełnienie oferty handlowej zaplanowano także funkcje rozrywkowe centrum w postaci wielosalowego kina.

Aktualnie realizowany projekt Acteeum to centrum handlowe w Stalowej Woli. Obiekt o powierzchni ponad 30 tys. mkw. powstanie w najliczniej zamieszkanej dzielnicy miasta – Poręby. Galeria Stalowa swoim zasięgiem obejmie 400 tys. mieszkańców.

Acteeum działa również jako Project Manager przy rozbudowie projektów z portfolio CBRE Global Investors – Sarni Stok w Bielsku Białej oraz Ogrody w Elblągu, odpowiadając także za komercjalizację.