Hotel Cracovia, Echo Investment

28 lutego 2014 roku przedstawiono koncepcję zagospodarowania byłego hotelu Cracovia w Krakowie, opracowaną przez biuro architektoniczne DDJM.

Projekt przygotowany w toku 6-miesięcznych prac przez zespół architektów, w konsultacji z przedstawicielami władz Krakowa, zaprezentował Marek Dunikowski z DDJM. Gościem spotkania był m.in. prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który podkreślił, że nowy projekt w bardzo dobry sposób nawiązuje do historii tego miejsca, jednocześnie oferując nowoczesne funkcje.

Budynek autorstwa DDJM dysponować będzie 25 tys. mkw. powierzchni całkowitej, z czego około 17 tys. mkw. przeznaczonych będzie na powierzchnię handlową. Oprócz sklepów w Nowej Cracovii znajdą się m.in. kawiarnie, restauracje, kina, a także muzeum. Częścią inwestycji jest również budowa przejścia podziemnego łączącego budynek z ul. Piłsudskiego.

Cracovia, Echo Investment
Cracovia, Echo Investment

Przypomnijmy: budynek byłego hotelu Cracovia w Krakowie zaprojektowany przez prof. Cęckiewicza na początku lat 60., od kilku lat nie jest użytkowany. Echo Investment w połowie ubiegłego roku zwróciło się do profesora Cęckiewicza z prośbą o przygotowanie projektu Nowej Cracovii.

Plany inwestora zakładają budowę śródmiejskiego domu handlowego w którym znajdzie się miejsce dla sklepów, restauracji, przestrzeni wystawienniczych i instytucji rekreacyjnych. Pod obiektem powstanie  wielopoziomowy parking podziemny dla 760 samochodów. Taka pojemność parkingu zdecydowanie przewyższa potrzeby Nowej Cracovii, dzięki czemu ponad 200 miejsc będzie pełniło funkcję ogólnodostępnego, miejskiego parkingu.

Więcej o projekcie na stronie www.nowacracovia.pl. Filmowa prezentacja projektu jest dostępna także na kanale YouTube Echo Investment.

Firma Echo Investment SA zrealizowała ponad 100 projektów o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

W Krakowie spółka Echo Investment zrealizowała zespół hotelowy Novotel-Ibis przy ul. Włóczków, hotel Qubus przy ul. Nadwiślańskiej oraz biurowiec Avatar przy ul i kilka projektów mieszkaniowych.

Projekty Echo Investment będą prezentowane podczas Shopping Center Forum Fall Edition 2014 przy stoisku 5.2

Cracovia, Echo Investment
Cracovia, Echo Investment