Wielka Brytania sprzedaż online

Liczba przesyłek dostarczanych do klientów w Wielkiej Brytanii wzrosła w styczniu 2014 jedynie o 3,8%. Jest to wynik zdecydowanie niższy od tego, który prognozowało IMRG, brytyjskie stowarzyszenie e-handlu. Sytuację poprawia silny wzrost sprzedaży trans granicznej oraz średniej wartości zamówienia. Jeśli obecne trendy się utrzymają, rok 2014 może być dla brytyjskiego sektora logistycznego rekordowy.

Według raportu The IMRG MetaPack UK Delivery Index, opracowanego przez IMRG (Interactive Media in Retail Group), rynek brytyjski ma do czynienia z silnym wzrostem świadomości konsumenckiej wśród klientów robiących zakupy w internecie. Średnia wartość zamówienia zamyka się w 40 funtach. Oznacza to, że klienci nie dają się skusić opcją darmowej wysyłki, którą większość brytyjskich sklepów oferuje przy kwocie 50 funtów.

Jeśli chodzi o handel transgraniczny, rośnie zarówno liczba wysyłanych paczek, jak i średnia wartość jednej przesyłki. Kupujący spoza Wielkiej Brytanii pochodzący z krajów Unii Europejskiej wydają na jeden zakup ponad 50 funtów. Ci z krajów nie będących członkami UE wydają nieco więcej – lekko ponad 60 funtów. Autorzy raportu zwracają uwagę na fakt, że jakość świadczonych usług logistycznych znacznie się poprawiła. Podkreślają także, że jeśli ten trend się utrzyma, rok 2014 będzie dla Wielkiej Brytanii rekordowy.

Raport bazuje na danych pozyskanych od ponad 220 brytyjskich detalistów i został opracowany na podstawie danych o ponad 4 milionach transakcji.

IMRG to brytyjskie stowarzyszenie przedsiębiorców działających w branży e-commerce. Organizacja działa od 1990 roku, a jej zadaniem jest działanie na rzecz utrzymania wysokich standardów usług świadczonych w branży.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu w serwisie Evigo.com