Kwiaciarnia Aga Flowers

Od pewnego czasu tradycyjne kwiaciarnie zmieniają się w minibutiki, gdzie obok kompozycji kwiatowych klienci kupują także dekoracje do domu. Zmiana profilu wymaga również zmiany aranżacji, czego przykładem jest sieć kwiaciarni Aga Flowers zaprojektowana przez Forbis Group.

Aga Flowers to sieć warszawskich kwiaciarni dostępna w centrach handlowych, m.in. w Domu Mody Klif czy CH Plac Unii, która obok bukietów na wszystkie okazje oferuje także akcesoria wyposażenia wnętrz. Charakter miejsca wymagał nowej oprawy, tak by wyeksponować nowe produkty.

– Wnętrze kwiaciarni utrzymane jest w klasycznym, eleganckim stylu z detalami nawiązującymi do baroku i rokoko. Takie zabiegi mają na celu nadanie wnętrzu określonego charakteru. Ważne, aby kwiaciarnia wyróżniała się wśród innych i zapadała w pamięć klientom – mówi Dominika Ladowska, architek Forbis Group.

Elementem zwracającym uwagę jest ściana pokryta grafitowym Polyglassem z umieszczonym na środku logo Aga Flowers. Kontuar umieszczony na wprost wejścia jest meblem wielofunkcyjnym. Stanowi ladę do obsługi klientów, a częściowo jest także blatem roboczym. Wykończony na biało wyraźnie odcina się od ściany za nim.

Forbis Group oferuje projektowanie wnętrz zarówno punktów handlowo-usługowych, jak i części wspólnych w centrach handlowych. Zapewnia kompleksową aranżację i ekspozycję produktów. Wykonuje i dostarcza pełne wyposażenie sklepów, w tym meble sklepowe własnej produkcji.