Galeria Goplana, MGC Inwest

Libra Project, spółka odpowiedzialna za komercjalizację Galerii Goplana w Lesznie,  podpisała umowę z drugą co do wielkości siecią sklepów odzieżowych w Europie. Szwedzki H&M to pierwszy z ujawnionych najemców wielkopowierzchniowych Galerii Goplana, która  powstanie m.in. na terenach po byłej fabryce słodyczy.

– Dwukondygnacyjny salon zajmie powierzchnię 1,8 tys. mkw. i znajdzie się na poziomach -1 i 0 – informuje Tomasz Jopkiewicz, senior leasing manager w spółce Libra Project.

Galeria Goplana powstanie na terenie dawnych zakładów Goplana oraz Metalplast. Zarówno nazwa, jak i fabryczny styl elewacji nawiązywać będą do dawnej fabryki słodyczy, wtapiając się w urbanistykę miasta.

Dzięki śródmiejskiemu charakterowi, centrum handlowo-rozrywkowe, oddalone o 200 metrów od Ratusza,  stanie się łącznikiem pomiędzy najważniejszymi punktami Leszna: centrum, osiedlami oraz dworcem kolejowym.

Galeria Goplana posiadać będzie 54,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Na powierzchni najmu 22,5 tys. mkw. znajdzie się 100 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych.

Inwestorem leszczyńskiego obiektu jest MGC Inwest, spółka powiązana z Galerią Cuprum Arena w Lubinie, Korona Kielce w Kielcach oraz powstającą w Olsztynie Galerią Warmińską. Obecnie wiadomo, że Galeria Goplana posiadać będzie pięć kondygnacji, z czego dwie ostatnie zajmie parking na 640 samochodów. Oprócz części handlowo-usługowej do dyspozycji klientów zostanie oddana również strefa rozrywki z kinem, klubem fitness oraz kręgielnią.

Rozpoczęcie prac budowlanych przy projekcie nastąpi w I kw. 2014 roku. Otwarcie Galerii Goplana planowane jest w IV kw. 2015 roku.

Galeria Goplana, MGC Inwest
Galeria Goplana, MGC Inwest