Kolekcja Guess
Kolekcja Guess

Jak ustaliła redakcja Retailnet, firma odzieżowa Guess planuje rozwijać się w Polsce w 2014 roku równie dynamicznie jak w roku poprzednim.

Obecnie Guess posiada 11 sklepów w naszym kraju. Wszystkie znajdują się w najlepszych lokalizacjach. Salony linii Guess Jeans działają w Galerii Mokotów, Złotych Tarasach i Domu Mody Klif w Warszawie, a także w CH Silesia City Center w Katowicach, CH Manufaktura w Łodzi i Galerii Łódzkiej. Najnowszy salon Guess Jeans został otwarty w CH Riviera w Gdyni.

W tym roku w związku z przebudową budynku ING przy Placu Trzech Krzyży zamknięto salon najbardziej ekskluzywnej linii Marciano Guess. Jak ustaliła redakcja Retailnet, sklep zostanie przeniesiony do Domu Mody Klif.

Guess posiada w Polsce także salony wyprzedażowe. Znajdują się one w Factory Annopol w Warszawie, Factory Wrocław, a także tymczasowy sklep w Factory Ursus.

W tym roku firma planuje kilka nowych otwarć salonów. Guess planuje otworzyć sklepy m.in. w CH Magnolia Park we Wrocławiu, CH Arkadia w Warszawie, a także w jednej z krakowskich galerii. Firma ma w planach otwarcie także 2 nowych lokalizacji w centrach outletowych.

Łącznie Guess planuje zakończyć rok z liczbą około 20 salonów własnych i 4 sklepów partnerskich.

Firma Guess Inc. posiada obecnie ok. 1,5 tys. salonów marki, które mieszczą się w 90 krajach. Artykuły z logo Guess można kupić za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego o zasięgu globalnym. Właścicielem marki na świecie jest Guess Inc. z Los Angeles. Za rozwój salonów w Polsce odpowiada firma Guess Poland sp. z o.o.