Sofia Ring Mall
Sofia Ring Mall

Nowe centrum handlowe z kompleksem rekreacyjno-sportowym Sofia Ring Mall, powstające w bułgarskiej stolicy, przyjmie pierwszych klientów 4 września 2014.

Powodem lekkiego opóźnienia są ponadplanowe zmiany konstrukcyjne wynikające z potrzeb najemców – największej greckiej sieci marketów wielobranżowych Notos oraz centrum rozrywkowego. Oba te koncepty zadebiutują na bułgarskim rynku właśnie w Sofia Ring Mall, a zmiana daty wynika z chęci otwarcia wszystkich sklepów w centrum tego samego dnia.

Notos jest liderem w segmencie marketów wielobranżowych w Grecji; marka obecna jest w 8 centrach handlowych na łącznej powierzchni 40 tys. mkw. Sieć posiada sklepy w większości krajów bałkańskich, w Europie Środkowej, na Cyprze i Malcie. Pierwszy sklep Notos w Bułgarii będzie oferował blisko 60 znanych marek odzieżowych, 20 marek z kategorii obuwie i akcesoria i ponad 100 marek kosmetycznych na powierzchni 6 tys. mkw.

Strefa rozrywkowa zajmie również około 6 tys. mkw. i będzie największym tego typu centrum w kraju, oferującym rozrywkę i zabawę dla osób w każdym wieku i o różnych gustach.

Sofia Ring Mall to inwestycja o wartości 120 mln euro. Właścicielami są greckie firmy Fourlis Group, która produkuje i sprzedaje dobra trwałego użytku, oraz Danaos Group zajmująca się transportem, informatyką, budownictwem oraz usługami finansowymi. Centrum handlowe będzie składało się z ponad 200 sklepów, hali sportowej, kina nowej generacji oraz parkingu na 3,5 tys. samochodów. Poza Notos do grona głównych najemców należą H&M, Piccadilly, Technomarket, Mr.Bricolage, Yavor, New Look, Intersport oraz Ikea.

Sofia Ring Mall jest obiektem całkowicie różnym od obecnie funkcjonujących w Sofii i przekształci rynek handlowy w całym kraju. Ze swoją strategiczną lokalizacją w sąsiedztwie Ikea, pomiędzy Vitosha a centrum miasta, kompleks będzie skupiał się bardziej na rozrywce, rekreacji i sporcie, niż na samym handlu, jak to dotychczas było w Bułgarii. Tym, co wyróżnia Sofia Ring Mall, są także duże otwarte przestrzenie oraz gigantyczne tarasy z widokiem na zbocza góry Vitosha i przepiękny park. Powierzchnia handlowa kompleksu, włączając działający już sklep Ikea, wyniesie ponad 100 tys. mkw.