Restauracja Meimei, Manufaktura

Restauracja Meimei, dosłownie „młodsza siostra”, to nowość na łódzkim rynku gastronomicznym. Lokal został otwarty z początkiem marca 2014 roku w łódzkim centrum handlowym Manufaktura. Wcześniej w tym miejscu znajdował się lokal Street Art Deluxe.

Na dwóch poziomach restauracji o łącznej powierzchni niemal 250 mkw. można spróbować tradycyjnych dań rodem z Państwa Środka.

Nazwa Meimei odwołuje się do jednej z pomysłodawczyń konceptu, której rodzina przyjechała do Polski w latach 30. Zarówno właściciele, jak i kucharze są silnie związani z Chinami. Jak twierdzą, w mieście brakowało lokalu serwującego dania tej kuchni, a łodzianie znają przede wszystkim potrawy z Wietnamu bądź łączące tradycje kilku krajów azjatyckich.

Wystrój restauracji nawiązuje do motywów kojarzonych ze sztuką tego kraju. W kolorystyce dominują czerń i złoto oraz tradycyjne orientalne wzory.

Przypomnijmy: ofertę gastronomiczną łódzkiej Manufaktury zapewnia ponad 30 restauracji, barów, kawiarni i punktów gastronomicznych. Jedną z największych powierzchni, ponad 570 mkw., zajmuje restauracja Galicja specjalizująca się w staropolskiej kuchni kresowej. W minionym roku ofertę obiektu wzbogaciły sieciowe restauracje Da Grasso, Berlin Doner Kebap i Szalony Ziemniak. W galerii handlowej Manufaktury otwarto także Cukiernię P. Skórka.

Manufaktura to centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Łodzi zlokalizowane na terenie XIX-wiecznego kompleksu fabrycznego. Obecnie dysponuje ponad 125 tys. mkw. powierzchni najmu. Ofertę handlową zapewnia ponad 300 lokali, w tym niemal 200 butików i 50 restauracji. Na terenie Manufaktury znajdują się również m.in. Muzeum Fabryki, Teatr Mały, kino Cinema City, klub fitness, ścianka wspinaczkowa, dyskoteka i kręgielnia. W październiku 2012 roku Manufakturę kupił fundusz Union Investment, co stanowiło największą transakcję roku na rynku nieruchomości. Obiektem zarządza Apsys.