Deutsche Telekom i Paypal ogłosiły poszerzenie swojej współpracy w zakresie płatności. Dzięki nowej usłudze, abonenci DT będą mogli płacić za internetowe zakupy używając jedynie swojego numeru telefonu.

Nowa usługa oferowana przez PayPal umożliwia zakup e-booków, muzyki czy gier w internecie w niespotykany dotąd sposób. Nie jest przy tym istotne, czy zostaną one zakupione za pośrednictwem aplikacji mobilnej czy sklepu online. Ważne, aby klient pamiętał swój numer telefonu: to on będzie jedynym identyfikatorem dla płatności. Oznacza to, że całkowicie zbędne staną się numery kont, hasła i loginy, które łatwo zapomnieć.

Implementując nową metodę płatności Deutche Telekom dołącza do grona ponad 250 operatorów telekomunikacyjnych obsługujących płatności telefoniczne. Obecnie firma działa na 14 europejskich rynkach i posiada ponad 144 miliony klientów. Za pośrednictwem nowej metody PayPal ma nadzieję dotrzeć do szerszego grona detalistów oferujących swoje produkty i usługi w sieci. Oferta zostanie skierowana do klientów w Europie Zachodniej, Wschodniej i Centralnej.

PayPal oferuje wysyłanie i odbieranie płatności online, w tym także przez urządzenia mobilne. System daje użytkownikom możliwość wysyłania pieniędzy bez udostępniania danych finansowych, oferując zarazem swobodę wyboru formy płatności: z salda konta PayPal, kartą kredytową lub z rachunku bankowego. System PayPal obejmuje ponad 143 milionów aktywnych kont w 193 krajach i obsługuje płatności w 26 walutach. PayPal jest częścią eBay (NASDAQ: EBAY). Siedziba firmy mieści się w San Jose w Kalifornii, a międzynarodowa centrala znajduje się w Singapurze.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu w serwisie Evigo.com