Wizualizacja Parku Handlowego Karuzela w Turku

Centrum Handlowe Karuzela w Turku zostanie oddane do użytku 9 kwietnia 2014 roku. Obiekt powstaje w centrum miasta, na terenie obecnego dworca PKS, u zbiegu ulic Dworcowej i Milewskiego.

CH Karuzela to pierwszy tego typu obiekt handlowy w mieście Turek.  Projekt będzie jednocześnie zintegrowany z funkcjonującym dworcem PKS.

Karuzela w Turku będzie miała 5350 mkw. powierzchni najmu, na której znajdzie się 13 punktów handlowo-usługowych. Do dyspozycji klientów oddany zostanie parking na 200 samochodów osobowych.

– Jesteśmy na finiszu wszystkich prac wykończeniowych. Proces komercjalizacji jest też już praktycznie zakończony. Stopień komercjalizacji obecnie wynosi 99 proc.  Mamy bardzo dobre  doświadczenie z Karuzeli w Wodzisławiu, gdzie sąsiedztwo PKS zwiększa trafic dla obiektu o około 30 proc. – mówi Marceli Maćkiewicz z firmy Retail Concept, która komercjalizowała park handlowy.

Przypomnijmy, że uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w mur fundamentowy powstającego w Turku Parku Handlowego Karuzela odbyła się pod koniec października ubiegłego roku.

Inwestorem obiektu w Turku jest spółka Karuzela. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Budrem. Komercjalizacją zajmuje się firma Retail Concept, specjalizująca  się w obsłudze rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Do głównych obszarów jej działalności należą: komercjalizacja i rekomercjalizacja centrów handlowych, opracowania koncepcji architektoniczno-handlowych, a także badania rynkowe dla planowanych i istniejących centrów handlowych. Firma reprezentuje również najemców w procesie rozwoju sieci sklepów.