Centrum handlowo-rozrywkowe Prospekt
Centrum handlowo-rozrywkowe Prospekt

Otwarcie kijowskiego centrum handlowo-rozrywkowego Prospekt planowane jest na III kw. bieżącego roku. Grupa LPP otworzy w nim 5 sklepów o łącznej powierzchni ok. 3 tys. mkw.

Umowa najmu, którą grupa LPP podpisała z firmą Arricano, wiodącym deweloperem i opertorem centrów handlowo-rozrywkowych na Ukrainie, dotyczy wynajęcia 5 lokali: sklep Reserved zajmie 1331 mkw., Mohito – 438 mkw., Cropp Town – 439 mkw., House – 395 mkw., a Sinsay – 358 mkw. Łącznie grupa LPP wynajęła ok. 3 tys. mkw. powierzchni w kijowskim centrum.

Sinsay to najmłodsza marka należąca do Grupy LPP, która zadebiutowała na rynku w marcu 2013 roku. Sklep w centrum handlowo-rozrywkowym Prospekt będzie pierwszym firmowym salonem tej marki na Ukrainie.

– Sinsay to bardzo szybko rozwijająca się marka. Na koniec 2013 roku posiadała łącznie 62 sklepy w Polsce i za granicą. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to właśnie w naszym centrum handlowym Sinsay otworzy swój pierwszy salon firmowy na Ukrainie – komentuje Julia Schastlivaya, dyrektor ds. najmu w firmie Arricano.

Otwarcie centrum Prospekt zaplanowane jest na III kw. 2014 roku. Ponad 60 proc. powierzchni zostało już wynajęte. Łączna powierzchnia najmu wynosi ponad 30 tys. mkw., nie wliczając w to hipermarketu francuskiej sieci Auchan, który zajmie 11 tys. mkw.

Centrum handlowo-rozrywkowe Prospekt będzie największym tego typu obiektem w lewobrzeżnym Kijowie.

LPP to największa grupa odzieżowa w Polsce. Flagową marką spółki jest Reserved, ale grupa posiada także kilka innych brandów odzieżowych skierowanych do odbiorców w różnym wieku – Mohito, Cropp Town, House oraz Sinsay.