Forum Poprad
Forum Poprad

Wiosną 2014 roku rusza budowa Forum Poprad – projektu, wśród którego najemców znajdą się marki polskiej grupy LPP: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay

Deweloperem położonego w Popradzie, w słowackich Tatrach projektu o powierzchni 23 tys. mkw. jest Multi Veste Slovakia. W centrum handlowym znajdzie się 100 punktów handlowych i usługowych. Wartość projektu to 50 milionów Euro. Otwarcie planowane jest na jesień 2015 roku.

Ponad połowa powierzchni handlowej jest już wynajęta. Poza supermarketem Tesco w centrum znajdą się także marki takie jak H&M, C&A, Intersport , A3 Sport, Bata, Reno, Lindex, DM, Martinus Planet Electric, Dragon, John Garfield, Fann i wiele innych. Wśród najemców znajdą się marki polskiej grupy LPP: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

Za wynajem powierzchni handlowej w Forum Poprad odpowiedzialna jest firma Cushman & Wakefield: – We współpracy z Multi Veste Slovakia udało nam się skomponować w tym projekcie atrakcyjny tenant mix. Centrum zaoferuje klientom możliwość zakupów w placówkach znanych marek oraz skorzystania z usług i oferty rozrywkowej – i to wszystko w centrum miasta – mówi Cristina Dumitrache, Associate, Retail team, Cushman & Wakefield, Slovakia.

Finansowanie projektu zabezpiecza VÚB Banka i  Slovenská Sporiteľňa. – Jest dla nas wielką przyjemnością współpraca z instytucjami bankowymi, które rozumieją specyfikę branży deweloperskiej i wszelkie wyzwania zawiązane z takim projektem. Banki współpracując z takim doświadczonym developerem jak my mogą bez obaw wspierać inwestycję w atrakcyjny projekt w centrum miasta – mówi przedstawicielka developera Dagmar Vychodilová, Finance Director w Multi Development.

– Realizowanie projektu w obecnej sytuacji ekonomicznej nie jest łatwe, ale jeśli nowa inwestycja jest atrakcyjnym projektem, to najemcy są nią zainteresowani. Dlatego opłacił się nasz upór i determinacja, aby zrealizować ten projekt. Dzięki naszym partnerom, którzy w ciągu ostatnich lat wykazali się cierpliwością i wolą współpracy, już teraz możemy się cieszyć, że poprzez rozpoczęcie budowy projekt zacznie nabierać realnych kształtów, co doprowadzi do otwarcia nowego centrum handlowego w atrakcyjnej lokalizacji. Forum Poprad będzie dla lokalnej społeczności miejscem spotkań, zakupów i rozrywki – powiedziała Katarína Chadimová, leasing manager w Multi Development.