Komputronik Megastore
Komputronik Megastore

Komputronik SA, dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internetowego z elektroniką, według wstępnych danych w lutym 2014 roku wypracował w ujęciu jednostkowym szacunkowy zysk handlowy ze sprzedaży towarów i usług w wysokości 9,4 mln zł wobec 8,3 mln zł w lutym 2013 roku, co oznacza wzrost o 13,3 proc.

– Mimo wysokiej ubiegłorocznej bazy, związanej między innymi z wysokim udziałem eksportu w całości sprzedaży w lutym 2013 roku, w lutym tego roku według posiadanych szacunków udało nam się zwiększyć przychody i wyniki na każdym poziomie, w tym netto i operacyjnym. Większa alokacja zasobów skoncentrowanych na rozwoju sprzedaży krajowej pozwoliła na wypracowanie istotnych wzrostów sprzedaży detalicznej i biznesowej i skutkowała zmniejszeniem udziału sprzedaży zagranicznej w całości przychodów – powiedział Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Komputronik SA.

– Luty był kolejnym miesiącem potwierdzającym ożywienie w segmencie obsługi przedsiębiorstw. Komputronik Biznes zwiększył od początku roku swoją sprzedaż o ponad 50 proc., a także negocjuje obecnie kilka ciekawych kontraktów, które dodatkowo powinny wpłynąć na dalsze zwiększenie skali działalności w tym obszarze – dodał Wojciech Buczkowski, prezes Zarządu Komputronik SA.

Spółka Komputronik SA posiada około 220 salonów i zrealizowała znacznie ponad 2 mln zamówień w internetowym sklepie komputronik.pl. W kwietniu 2013 roku spółka otworzyła w Warszawie pierwszy w Polsce salon nowoczesnych technologii i największy sklep komputerowy w kraju – Komputronik Megastore.

W ofercie Komputronik SA znajduje się ponad 45 tys. produktów około 700 różnych marek. Komputronik SA wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należą również: Komputronik Biznes, Benchmark, Komputronik API, Idea Nord, Cogitary, Movity, Activa, Log Systems, Contanisimo Limited a także czeska spółka K24.

Komputronik SA jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2007 roku.