Salon COS

Obecnie na polskim rynku działają 4 salony marki COS. Dwa z nich znajdują się w Warszawie w Domu Mody Klif oraz centrum Mysia 3, po jednym zlokalizowano w poznańskim Starym Browarze i CH Silesia City Center w Katowicach.

Jak już informowaliśmy, wiosną 2014 roku marka COS – Collection of Style – otworzy swój pierwszy sklep w Nowym Jorku. Ponadto w bieżącym roku marka otworzy sklep internetowy, który będzie obsługiwał rynek amerykański.

Firma H&M, do której należy brand, poinformowała o kolejnym rynku, na którym pojawi się COS. W 2014 roku grupa H&M planuje otworzyć pierwszy sklep marki w Australii.

Brand, rozpoznawalny dzięki kolekcjom, w których znaleźć można podstawowe elementy garderoby, jak również ponadczasowe, a zarazem nowoczesne wzornictwo, swój pierwszy sklep otworzy w Melbourne. Sklep znajdować się będzie w centrum handlowym The Strand przy ulicy Elizabeth.

– Nie możemy doczekać się otwarcia sklepu COS w Australii. Uważamy, iż pełne życia Melbourne będzie idealnym miejscem na otwarcie pierwszego sklepu marki – mówi Marie Honda, dyrektor generalna marki.

COS, czyli Collection of Style, to dziś jedna z najdynamiczniej rozwijających się marek odzieżowych grupy H&M. Obecnie COS dysponuje siecią ok. 75 sklepów w 17 krajach (Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Dania, Francja, Hiszpania, Belgia, Irlandia, Szwecja, Finlandia, Austria, Włochy, Norwegia, Dubaj, Kuwejt, Chiny i Polska), którą uzupełnia sklep internetowy prowadzący sprzedaż wysyłkową do 18 krajów w Europie.

Jak już informowaliśmy, firma H&M planuje otworzyć kolejne kilkaset sklepów na całym świecie, w tym też salony COS. Jak wynika z ostatniego raportu firmy, w 2014 roku zamierza ona zwiększyć liczbę salonów stacjonarnych na poziomie 10–15 proc. Przez cały rok 2014 firma planuje otworzyć około 375 sklepów. Przede wszystkim grupa chce skupić się na otwarciach w Chinach i Ameryce. Wciąż jednak widzi duży potencjał do rozwoju w Rosji, Niemczech, we Włoszech oraz w Polsce.