Pepco
Pepco

Firma Pepco w każdym miesiącu otwiera kolejne sklepy swojej dyskontowej sieci w centrach handlowych zarówno w Polsce, jak i w Czechach i na Słowacji. W marcu 2014 firma planuje otwarcie 7 nowych sklepów w rejonie CEE.

W Polsce nowe sklepy Pepco zostaną otwarte w tym miesiącu głównie w centrach handlowych – znajdą się one w CH Era w Radomsku, CH Dekada w Nowym Targu i CH Tesco w Puławach.

Kolejne sklepy w naszym kraju będą zlokalizowane przy ulicach i znajdą się w Głubczycach przy ul. Raciborskiej oraz w Sosnowcu przy ul. Koszalińskiej.

Firma otworzy też po jednym sklepie w centrach handlowych na terenie Czech oraz Słowacji. W Czechach sklep Pepco znajdzie się w CH Opava w Opawie. Z kolei na Słowacji dyskontowy salon sieci zostanie otwarty w FMZ Saller w miejscowości Snina.

Obecnie sieć Pepco posiada w Polsce 490 sklepów zarówno przy ulicach, jak i w galeriach handlowych. W innych krajach CEE firma otwiera swoje sklepy tylko na terenie centrów handlowych. W Czechach działa obecnie 6 sklepów, a na Słowacji jest ich łącznie 24.

Pepco to samoobsługowe sklepy dyskontowe o powierzchni handlowej ok. 250–350 mkw. Placówki sieci funkcjonują w całej Polsce, głównie w miejscowościach powyżej 10 tys. mieszkańców. Każdego roku spółka planuje otwarcie ok. 70–80 nowych sklepów. Docelowo spółka zamierza otworzyć 600 sklepów w Polsce. Wyłącznym właścicielem wszystkich sklepów pod marką Pepco jest firma Pepco Poland sp. z o.o.