Delta Planet
Delta Planet

Zgodnie z pierwotnym  planem prace budowlane przy centrum handlowym Delta Planet miały rozpocząć się jeszcze wiosną bieżącego roku. Do tej pory należąca do Delta Holding firma deweloperska Delta Real Estate nie uzyskała jednak wszelkich niezbędnych do tego zezwoleń.

W połowie lutego, podczas konferencji prasowej, Miroslav Miskovic, prezes Delta Holding, poinformował, że spółka wciąż nie posiada wszystkich niezbędnych dokumentów, które umożliwiłyby rozpoczęcie prac. Dodał, że wciąż nie ma pewności, czy uda się je w ogóle uzyskać. Kilka dni temu przedstawiciele dewelopera poinformowali nas, że wciąż czekają na wydanie zezwoleń. Tym samym oddanie obiektu do użytku w planowanym terminie wydaje się mało realne.

Zgodnie z pierwotnymi planami warty ok. 200 mln projekt miał zostać oddany do użytku jesienią 2015 roku.

Położona na obrzeżach Belgradu Delta Planet ma być największym i najbardziej ekskluzywnym centrum handlowym w Serbii. W centrum, o łącznej powierzchni ok. 200 tys. mkw., ma się znaleźć ok. 250 sklepów. Wśród najemców ma się pojawić przynajmniej 50 marek, które dotychczas nie były obecne na serbskim rynku. Dla kluczowych najemców przewidziano lokale o powierzchni ponad 3 tys.mkw.

Poza sklepami i najemcami gastronomicznymi, którzy zajmą dwa piętra centrum, w Delta Planet przewidziano także miejsce m.in. na hipermarket, a także pierwsze na serbskim rynku kino z technologią IMAX, spa&wellness, oraz obiekty sportowe. Na dachu zaprojektowano zieloną przestrzeń, która zajmie 6,5 tys. mkw. Na dwóch parkingach, podziemnym i naziemnym, znajdzie się miejsce dla 2,3 tys. pojazdów.

Delta Holding to jedna z największych serbskich spółek. Jej założycielem i prezesem jest Miroslav Miskovic, uważany za jednego z najbogatszych ludzi w Serbii.