Galeria Goplana
Galeria Goplana

Komercjalizacja Galerii Goplana w Lesznie, której otwarcie planowane jest w 2015 roku, nabiera tempa. Spółka Libra Project,  odpowiedzialna za komercjalizację obiektu, podpisała umowę z kolejną marką.

– Rossmann, obecny na polskim rynku od 1993 roku, znajduje się w gronie najbardziej rozpoznawalnych niemieckich marek. Planowana w najbliższych latach ekspansja marki  znajdzie swoje odzwierciedlenie również w województwie wielkopolskim. Drogeria w Galerii Goplana zajmie powierzchnię 500 mkw. – mówi Mariusz Kowalczyk, Leasing Director w Libra Project.

Prace budowlane przy leszczyńskim obiekcie mają rozpocząć się w I kw. 2014 roku.  Wiadomo, że od 2015 roku dla klientów Galerii Goplana, oprócz drogerii Rosmann, dostępne będzie także  5-salowe Multikino i szwedzka marka H&M . Centrum handlowo-rozrywkowe posiadać będzie również dwukondygnacyjny parking na 640 samochodów.

Pierwsza drogeria Rossmann w Polsce powstała przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi.  Po 21 latach pod szyldem Rossmann funkcjonuje 850 punktów w blisko 400 miejscowościach Polski, a udział tej marki w polskim rynku branży chemiczno-kosmetycznej wynosi 22 proc.

W Europie, w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Turcja Albania i Węgry, Rossmann prowadzi ponad 2,7 tys. drogerii. Ich lokalizacje to  zarówno największe miasta, jak i mniejsze miejscowości.  Rossmann posiada 22 proc. udziałów w polskim rynku branży chemiczno-kosmetycznej.  Asortyment drogerii obejmuje nie tylko produkty charakterystyczne dla tego sektora, ale również artykuły spożywcze, a w niektórych sklepach wina i książki.