Galeria Amber

Spółka Echo Investment otrzymała od powiatowego inspektora nadzoru budowlanego pozwolenie na użytkowanie Galerii Amber, co potwierdza prawidłową realizację inwestycji. Galeria Amber zostanie otwarta 20 marca br. o godzinie 16.

Galeria Amber to trzykondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe zlokalizowane w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to 33,5 tys. mkw. Realizacja inwestycji odbywa się zgodnie z harmonogramem, w obiekcie trwają ostatnie prace adaptacyjne i wykończeniowe.

W obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami oraz kinem. Do dyspozycji klientów przewidziano około 1000 miejsc parkingowych.

Wstępną koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała firma Bose International Planning and Architecture. Autorem projektu budowlanego jest pracownia Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp. z o.o. oraz zespół architektów Echo Investment.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w 4 głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 900 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Echo Investment jest wystawcą Shopping Center Forum 2014 Fall Edition oraz sponsorem After Party. Firma zaprezentuje swoje projekty na stoisku 5.2. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.