Google chce wzmocnić swoją pozycję na rynku sprzedaży technologicznych nowinek. Po inteligentnych okularach przyszedł czas na smartwatch. Prace nad nowym gadżetem, prowadzone przez LG, mają się ku końcowi. Zegarek będzie zintegrowany z Google Now, osobistym asystentem, który odpowiada na pytania, udziela rekomendacji i podaje z wyprzedzeniem informacje, których może potrzebować użytkownik.

[fve]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pPqliPzHYyc[/fve]

Po wejściu na rynek z rewolucyjnym produktem Google Glass, koncern chce zdobyć większą część rynku przenośnych inteligentnych gadżetów. Smartwatch ma być urządzeniem wspomagającym dla smartfona Nexus. Podobną taktykę przyjął Samsung, wypuszczając na rynek smartwatch Galaxy Gear, który jest uzupełnieniem dla wszystkich smartfonów i tabletów Samsung Galaxy. Niektórzy eksperci przewidują, że w podobnym kierunku pójdzie Apple.

Jak podaje Wall Street Journal, wejście Google na rynek smartwatcha zmieni jego relacje z firmą Samsung.

„Wprowadzenie tego produktu spowoduje nasilenie konkurencji z Samsung Electronics, najważniejszym partnerem Google. Koreański gigant technologiczny wypuścił pierwszy smartwatch we wrześniu 2013 roku, a sprzedaje więcej smartfonów obsługiwanych przez Android niż jakikolwiek inny producent.” – czytamy w artykule.

LG, producent Nexusa 4 i Nexusa 5 pracuje też nad nowym smartfonem z linii, Nexusem 6.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu w języku angielskim w serwisie Evigo.com