Amazon uruchomił program pilotażowy nowej usługi. Wspólnie z firmą 3DLT amerykański gigant chce wprowadzić do swojej oferty produkty powstałe przy wykorzystaniu technologii drukowania 3D. Ci, którzy mają własne trójwymiarowe drukarki, będą mogli kupić gotowe do wydruku pliki z projektami.

W początkowej fazie projektu Amazon planuje wprowadzić do swojej oferty 50 produktów 3DLT. Wśród nich znajdzie się drukowana biżuteria, elementy dekoracyjne dla domu oraz drobne gadżety. W kolejnych tygodniach oferta będzie systematycznie poszerzana o nowe produkty.

Amazon wprowadza 3D Printing do oferty online

„Cieszy nas perspektywa tej współpracy” – mówi John Hauer, CEO 3DLT. „Amazon to niekwestionowany lider rynku, który dzięki skali swojej działalności może pozwolić sobie na innowacje, takie jak sprzedaż produktów powstałych przy użyciu technologii 3D” – dodaje.

W czerwcu 2013 Amazon uruchomił na swojej witrynie osobny sklep z ofertą drukarek 3D oraz niezbędnych akcesoriów. „Kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o nowym pomyśle Amazona, cała branża postrzegała je jako definitywną zmianę, moment, od którego drukowanie 3D stanie się powszechne i wejdzie do mainstreamu” – mówi Hauer. „Myślę, że sprzedaż nie tylko drukarek 3D, ale także produktów wyprodukowanych tą metodą pogłębia to wrażenie” – dodaje.

„Moim zdaniem drukowanie 3D na zamówienie to przyszłość dla firm, które chcą zaistnieć w nowym kanale cyfrowym. Jest to także ciekawa opcja dla projektantów z różnych branż, którzy chcą zaistnieć na rynku” – tłumaczy Colin Klayer, COO 3DLT.

3DLT to firma specjalizująca się w usługach związanych z drukowaniem 3D, działająca od 2012 roku. Firma oferuje zarówno gotowe produkty wykonane w technologii 3D printing, jak i gotowe do takiego wydruku schematy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją artykułu w serwisie Evigo.com

[fve]http://www.youtube.com/watch?v=rW_Euo7hjEQ[/fve]