Smyk.com ma największy udział w rynku sprzedaży produktów dla dzieci i przyszłych mam przez internet. W badaniu Megapanel PBI/Gemius, kategorii „Produkty dla dzieci i zabawki”, e-sklep osiągnął wynik ponad czterokrotnie wyższy od drugiego notowanego w tej kategorii gracza.

sklep internetowy Smyk
Klienci sklepu internetowego Smyk mogą wybierać spośród 60 tysięcy produktów

Wyniki badania Megapanel PBI/Gemius wykazały, że w grudniu 2013 roku smyk.com osiągnął zasięg ponad 837 tysięcy realnych użytkowników, notując wzrost na poziomie 61% r/r. E-sklep skupia też bardzo duże grono rodziców w ramach fanpage’a marki na Facebooku – ponad 230 tysięcy fanów z bardzo wysokim wskaźnikiem zaangażowania. Według tworzonego przez Sotrender raportu FanpageTrends Polska od listopada 2012 roku utrzymuje się w czołówce fanpage’ów w kategorii „Macierzyństwo”.

„Smyk.com oferuje klientom najszerszą gamę produktów w swojej kategorii, poszerzając ją na bieżąco zgodnie z potrzebami użytkowników. Klienci mogą wybierać z blisko 60 tysięcy produktów – m.in. ubranek (w tym marki własnej Cool Club), gier i zabawek (w tym marki własnej Smiki), produktów dla niemowląt, książek, muzyki i filmów, a także większych gabarytowo: mebli, wózków, łóżeczek czy fotelików samochodowych.” – mówi Dorota Bachman, dyrektor marketingu i rozwoju biznesu smyk.com.

E-sklep wskazuje też klientom aktualne trendy, prezentując w serwisie zestawienia bestsellerów z poszczególnych kategorii i organizując na fanpage’u marki na Facebooku – „Plebiscyt Zabawek” – konkurs, w którym facebookowicze głosują na najpopularniejsze zabawki.

W świeżo opublikowanym rankingu sklepów internetowych 2014 Opineo.pl smyk.com zajął pierwsze miejsce w kategorii e-sklepów z asortymentem dla dzieci. Zestawienie powstało na podstawie ponad 1,2 milionów ocen i opinii, wystawionych przez użytkowników serwisu blisko 31 tysięcy internetowych firm i sprzedawców w ciągu całego 2013 roku.

Smyk.com to sklep internetowy z ofertą artykułów dla dzieci od 0 do 14 lat oraz dla mam, który zapewnia swoim klientom niskie koszty dostawy oraz możliwość odbioru zamówień w salonach Empik w całej Polsce.