Mr Hamburger
Mr Hamburger

W połowie marca 2014 roku otwarty zostanie drugi na Pomorzu lokal franczyzowy Mr Hamburger. Zlokalizowany będzie w strefie food court Galerii Kościerskiej w Kościerzynie. Pierwszy Mr Hamburger w regionie został otwarty w połowie lutego 2014 roku w Galerii Szperk w Kosakowie koło Gdyni.

– Otwarcie lokali na Pomorzu jest wynikiem porozumienia, jakie spółka Mr Hamburger zawarła w styczniu tego roku ze swoim gdańskim franczyzobiorcą, na mocy którego podpisana została umowa franczyzowa z wyłącznością na województwo pomorskie – poinformował redakcję Retailnet Dariusz Kozorowski, manager ds. rozwoju i franczyzy Mr Hamburger sp. z o.o.

Franczyzobiorca Mr Hamburger – spółka Global Investment Consulting, zobowiązała się do uruchomienia 4 nowych lokali (trwają już zaawansowane rozmowy na temat warunków najmu z kilkoma innymi galeriami z terenu województwa pomorskiego) w 2014 roku.

– Spółka Mr Hamburger prowadzi również zaawansowane rozmowy z kilkunastoma zainteresowanymi firmami z terenu całego kraju. Wynikiem tych rozmów będzie z całą pewnością powiększenie w niedługim czasie sieci franczyzowej Mr Hamburger o kilka nowych lokali – wyjaśnia Dariusz Kozorowski.

Mr Hamburger działa w sektorze usług gastronomicznych, w szczególności na terenie województwa śląskiego. Firma działa od ponad 20 lat (pierwszy punkt Mr Hamburger powstał w 1990 roku).

Od lipca 2012 roku siecią Mr Hamburger zarządza nowo powołana spółka Mr Hamburger sp. z o.o., której działania koncentrują się na intensywnym rozwoju sieci punktów gastronomicznych pod niezmienioną nazwą. W niedługim czasie planowane jest połączenie Mr Hamburger sp. z o.o., która jest właścicielem sieci barów easy food Mr Hamburger ze spółką notowaną na New Conect Mr Hamburger SA. Połączenie to stanie się faktem 1 maja 2014 roku.

Pod logo Mr Hamburger działa obecnie 18 lokali „easy food”. 7 z nich jest lokalami własnymi,  a 11  prowadzą franczyzobiorcy.