Galeria Galena
Galeria Galena

– Dla spółki P.A. Nova, która ma siedzibę w Gliwicach, udział w Shopping Center Forum jest ważnym elementem współpracy z partnerami biznesowymi. Podczas Forum w ciągu 2 dni możemy przeprowadzić kilkanaście rozmów z najemcami. Dlatego uczestniczymy w każdej edycji SCF – powiedziała redakcji Retailnet Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A. Nova SA.

P.A. Nova jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 2.3 zaprezentuje projekt centrum handlowego Galeria Galena w Jaworznie.

– Galeria Galena w Jaworzanie jest największą inwestycją komercyjną spółki P.A. Nova. Projekt jest już realizowany od jakiegoś czasu. W pierwszej fazie mieliśmy spółkę z partnerem, który postanowił się wycofać z inwestycji. Dlatego zostaliśmy z projektem sami i zaczęliśmy intensywne prace polegające przede wszystkim na przebadaniu gruntu, ponieważ 6-ha teren w samym centrum miast jest obszarem pokopalnianym – po dawnym kopalnianym szybie Kościuszko. Działka znajduje się przy obecnie budowanych plantach miejskich w bliskości 300 m od rynku, naprzeciwko hali sportowej. Galeria Galena będzie galerią śródmiejską. Obiekt jest trzypoziomowy. Poziom -1 zajmują garaże na ponad 800 miejsc. Następnie parter, który jest przeznaczony pod handel. Operatorem spożywczym w galerii będzie sieć Tesco. Trzecia kondygnacja jest przeznaczona pod część rozrywkową, jak kino, food court, fitness, sala zabaw dla dzieci i część sklepową. W marcu br. rusza budowa Galerii Galena, a otwarcie zaplanowano na 2015 rok – powiedziała Ewa Bobkowska podczas lutowej edycji SCF 2014.

Powierzchnia całkowita Galerii Galena wynosić będzie ponad 84 tys. mkw., a powierzchnia handlowa – około 32,5 tys. mkw. Dla gości galerii przewidziano parking na 835 miejsc. Inwestycja jest finansowana z preferncyjnego kredytu z pomocowego programu unijnego Jessica (72 mln zł) oraz kredytu komercyjnego, którego udziela BOŚ Bank.

P.A. Nova jest inwestorem i generalnym wykonawcą Galerii Galena w Jaworznie. Firma oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych, posiada również własne obiekty handlowe. Są to między innymi galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców, takie jak Galeria Sanowa w Przemyślu, Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie Koźlu oraz obiekty w Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.