Wielokanałowy sprzedawca akcesoriów dekoracyjnych Monetti rozpoczął sprzedaż online w listopadzie 2010 roku. Teraz stawia na kanał mobilny, kończąc prace nad aplikacją sprzedażową przeznaczoną na urządzenia przenośne. Aplikacja będzie dostępna pod koniec marca.

monetti-sklep-inetrnetowy
Sklep internetowy marki Monetti

W związku z coraz większym zapotrzebowaniem na oprogramowanie sprzedażowe dostępne na urządzeniach mobilnych, sklep Monetti kończy prace nad uruchomieniem aplikacji na iOS, Android i Windows Phone. Jak zapowiada Jarosław Machaj, koordynator ds. sprzedaży firmy Monetti, aplikacja ma być dostępna do pobrania pod koniec marca. „Dzięki temu klienci będą mogli zamówić do domu produkt, który akurat im się spodoba. Nie będą musieli nosić ze sobą zakupów, ani nawet wchodzić do salonu sprzedaży.” Za stworzenie aplikacji oraz za jej obsługę odpowiada firma Shopgate, zajmująca się obsługą sprzedaży mobilnej. Jest to niemiecka firma obsługująca e-sklepy mi.in. na rynku amerykańskim, szwajcarskim i brytyjskim. Niedawno rozpoczęła działalność w Polsce.

Sklep internetowy Monetti ruszył w listopadzie 2010 roku. Za jego projekt i realizację odpowiada firma MaxSote, sklep działa na platformie Sote. Pozycjonowaniem e-sklepu oraz prowadzeniem profilu na Facebooku zajmuje się polska agencja interaktywna Midas Media. Ofert  e-sklepu jest prawie taka sama jak w salonach stacjonarnych, ceny są identyczne. Klienci internetowi zachęcani są do zakupu za pomocą programu lojalnościowego: przy rejestracji otrzymują 2% rabatu. Przy dokonaniu zakupu otrzymują kolejne 11% rabatu na kolejne zakupy, do wykorzystania przez miesiąc. Jak przyznaje Jarosław Machaj, niektóre produkty nie są dostępne online, jednak w modelu biznesowym Monetti kanały sprzedaży mają się uzupełniać, a nie konkurować ze sobą. „Nasze produkty należą do tych droższych, dlatego zanim zdecydują się na zakup, klienci wolą często przyjść i osobiście obejrzeć towar w sklepie.” – mówi.

Monetti oferuje usługę click and collect z opcją płatności za pobraniem, przelewem lub kartą. Obecnie wpółpracuje z systemem e-Card. Jest prawdopodobne, że klienci korzystający z aplikacji mobilnej będą mogli płacić za pośrednictwem PayPal. Istnieje również możliwość zamówienia przesyłki kurierem, przy zamówieniu o wartości powyżej 500 zł jest to opcja darmowa. Monetti korzysta z usług firmy Siódemka, a centrum dystrybucji znajduje się w Warszawie.

Firma działa w modelu wielokanałowym, posiada 1o salonów sprzedaży. Monetti Urszula Monetti sp. z o.o. specjalizuje się w detalicznej i hurtowej sprzedaży porcelany, kryształów, wyrobów użytku stołowego, kuchennego, artykułów dekoracyjnych (wazony, figurki), prezentowych, pościeli, ręczników i szkła.