Galeria Galena
Galeria Galena

20 marca generalny wykonawca i inwestor projektu P.A. Nova SA wbudowuje kamień węgielny pod budowę Galerii Handlowej Galena w Jaworznie. – Dzięki wsparciu władz miejskich i zaangażowaniu mieszkańców rozpoczyna się budowa pierwszego centrum handlowo-rozrywkowego w Jaworznie. Galeria Handlowa Galena jest symbolem rozwoju miasta Jaworzna i początkiem nowego rozdziału w życiu handlu tego miasta – powiedziała Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova SA.

– Prawie 5 tys. mieszkańców Jaworzna na jednym z portali społecznościowych udzieliło poparcia i podpisało petycję popierającą rozpoczęcie budowy galerii. To dla nas najlepszy sygnał, że projekt jest bardzo dobrze postrzegany przez mieszkańców, przyszłych klientów Galerii Galena – dodała Ewa Bobkowska.

20 marca o godz. 16:00, na terenie inwestycji przy ul. Grunwaldzkiej, w towarzystwie prezydenta miasta, władz miejskich, księdza rzymskokatolickiego, przedstawicieli generalnego wykonawcy i inwestora P.A. Nova SA oraz mediów, przyszłych najemców i mieszkańców Jaworzna odbędzie się uroczysta ceremonia wbudowania kamienia węgielnego pod budowę galerii. Zarząd Galerii Galena zaprasza na to wydarzenie wszystkich mieszkańców Jaworzna. Po symbolicznym oficjalnym wmurowaniu kamienia węgielnego odbędzie się występ artystyczny Orkiestry Dętej z Jaworzna oraz drobny poczęstunek. Wmurowanie kamienia węgielnego oficjalne rozpocznie prace budowlane.

Galeria Galena to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe powstające na terenie miasta Jaworzna – ostatniego prawie 100-tys. miasta w Polsce bez galerii handlowej. Powstaje przy ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu ścisłego centrum miasta na obszarze prawie 6,2 ha powierzchni.  Będzie to miejsce spędzania wolnego czasu z salami rozrywki dla dzieci, centrum zakupów i strefa rozrywkowo-rekreacyjna z wielosalowym kinem. Całkowita powierzchnia najmu to prawie 32 tys. mkw., ponad 100 lokali handlowo-usługowych i 835 miejsc parkingowych.

P.A. Nova jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 2.3 zaprezentuje projekt centrum handlowego Galeria Galena w Jaworznie.