Salon Reserved
Salon Reserved

Firma LPP planuje otwarcia kolejnych salonów flagowego brandu Reserved na Ukrainie. W lutym bieżącego roku grupa odzieżowa otworzyła swój najnowszy salon na Ukrainie w Centrum Handlowym Meganom w miejscowości Symferopol, na Krymie.  Salon marki zajął w obiekcie prawie 1,2 tys. mkw.

Jak ustaliła redakcja Retailnet w rozmowie z przedstawicielami firmy, LPP planuje do końca maja 2014 roku otworzyć 3 nowe sklepy Reserved. Jeszcze w marcu zostanie otwarty sklep brandu w Centrum Handlowym Port City w Łucku. Salon zajmie powierzchnię ponad 1000 mkw.

Z kolei w połowie kwietnia 2014 planowane jest rozpoczęcie działalności sklepu w obiekcie City Center Odessa. Powierzchnia salonu wyniesie prawie 1,2 tys. mkw.

Znacznie większy salon Reserved, bo mierzący około 1,4 tys. mkw. powierzchni, zostanie otwarty w połowie maja. Sklep znajdzie się w Centrum Handlowym Caravan Mall w miejscowości Dniepropetrowsk.

Obecnie na Ukrainie działa 20 salonów sieci Reserved, w których także sprzedawana jest kolekcja Reserved Kids.

Jak już informowaliśmy, firma LPP realizuje plan dynamicznej ekspansji w innych krajach regionu CEE. Szczególnie prężnie rozwija się sieć salonów marki Reserved na terenie Rosji. W 2014 roku łącznie zostaną otwarte 23 sklepy w tym kraju. Obecnie w Rosji działa 100 sklepów marki Reserved, w których poza kolekcją dla kobiet i mężczyzn znajdują się działy marki Reserved Kids. Setna placówka sieci została otwarta na początku bieżącego roku w Centrum Handlowym Kristall w miejscowości Tiumeń w Rosji.

Reserved jest jednym z najszybciej rozwijających się polskich brandów na rynku CEE. Na koniec 2013 roku sieć salonów marki Reserved na świecie wynosiła 434 sklepy (dane na dzień 31 grudnia 2013 roku). Do grupy LPP poza marką Reserved należą także inne popularne marki odzieżowe: House, Cropp, Mohito oraz Sinsay. Produkty marki Reserved poza salonami stacjonarnymi można nabyć także za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego.