Gemini Park Bielsko-B
Gemini Park Bielsko-Biała

Rozbudowa Gemini Park Bielsko-Biała, Centrum Handlowo-Rozrywkowego należącego do Gemini Holding, wkroczyła w ostatnią fazę realizacji. Otwarcie nowej części obiektu odbędzie się za niespełna miesiąc: 9 kwietnia 2014 roku.

Obecnie Gemini Park Bielsko-Biała to ponad 80 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych usytuowanych na ponad 27 tys. mkw. Po rozbudowie obiekt będzie posiadał jedną z największych powierzchni w regionie – ponad 40 tys. mkw. GLA, a grono najemców powiększy się o 40 marek, m.in. z branży modowej, rozrywkowej oraz gastronomicznej.

Aktualnie trwają ostatnie przygotowania do otwarcia rozbudowanego centrum.

– Wszystkie prace budowlane zostały już ukończone, większość najemców odebrało już swoje lokale i obecnie prowadzone są w nich ostatnie prace wykończeniowe i aranżacyjne – mówi Krzysztof Brączek, dyrektor Gemini Park Bielsko-Biała.

– Razem z naszymi najemcami przygotowujemy się już do powitania pierwszych klientów. Dla ich wygody powiększyliśmy już parking z systemem dostępności miejsc, na którym teraz mieści się aż tysiąc samochodów – dodaje Krzysztof Brączek.

Dobudowana część obiektu jest już w większości skomercjalizowana. Wśród nowych najemców znajdą się m.in.: Stradivarius, Bershka, Cropp, Hebe, Sinsay, Kazar, Smyk, Swiss, Inglot, Taboo czy Cukiernia Sowa. Doceniając potencjał rozbudowanego Gemini Park Bielsko-Biała, wielu dotychczasowych najemców zdecydowało się przedłużyć umowy i otworzyć swoje odmienione salony w nowej części obiektu. Z tej okazji skorzystał m.in. Reserved, otwierając jeden z największych salonów w regionie, Mohito, House, Carry, Martes Sport, Rossmann, sklep obuwniczy CCC, który otworzył już swój lokal powiększony z 350 mkw. do 450 mkw. Salon w nowej lokalizacji otworzył też C&A –brand odzieżowy, którego nowy sklep klienci mogą odwiedzać już od 27 lutego. W jego ofercie znajduje się szeroki asortyment mody damskiej, męskiej, dziecięcej i młodzieżowej, czym wpisuje się w nową strategię Centrum Gemini Park.

– Rozbudowane Gemini Park Bielsko-Biała to Centrum Handlowo-Rozrywkowe z kompleksową ofertą dla wszystkich członków rodziny, tych najstarszych i najmłodszych. Oprócz bogatej oferty handlowo-rozrywkowej dodatkowo pojawią się także place zabaw i miejsca rozrywki oraz udogodnienia dla rodzin, m.in. specjalne pokoje dla rodziców z dziećmi czy też toalety dopasowane do potrzeb naszych najmłodszych klientów – dodaje Krzysztof Brączek.

Za koordynację inwestycji odpowiada firma Vatra Group, a koncepcję architektoniczną opracowało Vide Studio. Za wynajem Gemini Park Bielsko-Biała odpowiada GREM Gemini Real Estate Management we współpracy z BOIG Property Consulting oraz Cushman & Wakefield. Firma GREM Gemini Real Estate Management jest jednocześnie zarządcą Centrum.

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała otwarto w maju 2009 roku. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holding z siedzibą w Krakowie.