bitcoiny legalizacja online retailing

Amerykańska sieć domów handlowych Lord&Taylor będzie akceptować płatności w bitcoinach przy zamówieniach składanych przez mobilną aplikację zakupową Pounce.

Bitcoinami w Lord&Taylor będą mogli płacić klienci korzystający z izraelskiej aplikacji zakupowej Pounce, która pozwala kupić produkt w zaledwie 30 sekund po zeskanowaniu jego zdjęcia lub reklamy w katalogu albo gazecie za pomocą telefonu.

Jak zauważają analitycy rynku, z którymi rozmawiała agencja Bloomberg, decyzja może mieć wpływ na legalizację kontrowersyjnych bitcoinów w niedalekiej przyszłości.

Pounce pozwala kupującym, którzy zeskanowali interesujący ich produkt na przejście od razu do okna płatności, po wybraniu jednego przycisku. Narzędzie jest w pełni zintegrowane ze stronami handlowymi korzystających z niego sprzedawców. Firma zapewnia, że większość produktów dostępnych u nich w sprzedaży online jest też dostępna w aplikacji.

Pounce przechowuje informacje klientów, które są wymagane do sfinalizowania transakcji, w tym informacje o adresie dostawy i adresie do wystawienia faktury. Przy zakupie aplikacja nawiązuje łączność ze stroną sklepu i przekazuje jej te dane, które byłyby normalnie wymagane przy zamówieniu składanym na stronie.

Pounce planuje też wkrótce umożliwić klientom korzystanie z ich kart lojalnościowych przy mobilnych foto-zakupach. Na razie aplikacja jest dostępna jedynie w wersji na urządzenia z systemem iOS.

Przeczytaj pełną wersję artykułu w serwisie Evigo.com.