Galeria Sudecka

Podczas wrześniowych targów Shopping Center Forum spółka Echo Investment zaprezentuje swoje projekty handlowe realizowane w Polsce i za granicą, w tym m.in. Galerię Sudecką w Jeleniej Górze i rozbudowę CHR Galaxy w Szczecinie.

– Galeria Sudecka powstaje w znanej od 13 lat, wypromowanej i lubianej przez klientów lokalizacji. Centrum ma bardzo szeroką strefę oddziaływania, dodatkowo wzmacnianą przez turystów z Niemiec i Czech. Wyjątkowa lokalizacja predestynuje to miejsce do ulokowania w nim jak najszerszej oferty, która pozwoli odgrywać Galerii Sudeckiej rolę centrum regionalnego. I takie zadanie właśnie realizujemy. Stąd obecność w Galerii Sudeckiej popularnego wśród klientów hipermarketu sieci Auchan, pierwsze w Jeleniej Górze wielosalowe kino Helios, market RTV Euro AGD i znane marki odzieżowe, do których wkrótce dołączą kolejne. Jesteśmy przekonani, że Galeria Sudecka okaże się sukcesem, ponieważ posiadamy w swoim portfolio projekty, w których zdecydowanie sprawdziło się wzmocnienie oferty i wprowadzenie nowych funkcji. Receptą na sukces w naszym wydaniu jest nie tylko umiejętny dobór oferty inwestycji, ale przede wszystkim aktywne zarządzanie poparte z jednej strony doświadczeniem, a z drugiej otwartością na współpracę z najemcami – mówi Marcin Materny, dyrektor działu Centrów Handlowych Echo Investment.

W programie Galerii Sudeckiej zaplanowano 100 sklepów, restauracji i punktów usługowych oraz część rozrywkową z 7-salowym kinem Helios. Wraz z retail parkiem, w którym uwzględniono hipermarket DIY, inwestycja będzie dysponować 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zakończenie stanu surowego nastąpi w maju 2014 roku. Do grona najemców w ostatnim czasie dołączył North Fish, RTV Euro AGD i hipermarket Auchan.

Spółka Echo Investment przygotowuje się również do rozbudowy CHR Galaxy w Szczecinie. Wnętrza obiektu działającego od 10 lat zostały w tym roku gruntownie odświeżone i zmodernizowane. W 2014 rozpocząć się ma planowana rozbudowa, która rozszerzy ofertę Galaxy o blisko 17 tys. mkw. powierzchni handlowej, co przełoży się na 30 nowych sklepów i lokali usługowych.

Echo prowadzi również realizację dwóch inwestycji zagranicznych. Jedną z nich jest centrum Korona w Braszowie – zimowej stolicy Rumunii zlokalizowanej w bardzo popularnym rejonie turystycznym. Korona to nowoczesne, wielofunkcyjne centrum handlowo-rozrywkowe, w którym przewidziane zostało około 35 tys. mkw. powierzchni handlowej z przeznaczeniem na sklepy i punkty usługowe, restauracje, strefę rozrywkową z 7-salowym kinem. Z kolei na Węgrzech planowana jest realizacja wielofunkcyjnego centrum Mundo, które powstaje w centrum jednej z największych i najbardziej zamożnych dzielnic Budapesztu – Zuglo. Na uwagę zasługuje prestiżowa lokalizacja inwestycji w stolicy Węgier. GLA obiektu wyniesie 37,3 tys. mkw. W Mundo znajdzie się 170 sklepów, a klienci będą mieli do dyspozycji parking liczący 1450 miejsc postojowych.

Inwestor przygotowuje się też do realizacji kolejnych dużych obiektów handlowych, m.in. w Krakowie i Poznaniu. Szczegółowe informacje zostaną przedstawione podczas wrześniowych targów na stoisku 5.2. Firma jest też sponsorem After Party SCF 2014. Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.