Outlet Center Białystok
Outlet Center Białystok

Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum na stoisku 6.5 swoje projekty zaprezentuje spółka Outlet Center Retail Management, odpowiedzialna za rozwój obiektów handlowych Outlet Center. Obecnie firma realizuje takie inwestycje w Lublinie i Białymstoku, a w planach ma dalszy rozwój sieci w innych miastach.

– Wynajem obydwu projektów nabrał tempa, w tej chwili podpisano już umowy pokrywające ponad 50 proc. powierzchni najmu. Do połowy września, czyli do Shopping Center Forum, mamy perspektywy na zapełnienie całego pierwszego etapu inwestycji, ale nasz projekt jest rozwojowy, w związku z czym powiększy powierzchnię najmu w kilku etapach. Dlatego mamy nadzieję na owocne bezpośrednie rozmowy biznesowe z kolejnymi potencjalnymi najemcami. SCF to w tej chwili ważna platforma spotkań inwestorów i najemców i nie możemy jej pominąć – mówi w rozmowie z Retailnet reprezentujący inwestora Bartłomiej Wójtowicz, odpowiedzialny w spółce za wynajem.

– Centra outletowe powstały już w największych miastach Polski, natomiast projekty Outlet Center wypełnią lukę we wschodniej części kraju. W Outlet Center klient znajdzie dla siebie zarówno duży wybór marek odzieżowych, sportowych czy wyposażenia wnętrz, dla wygody klientów planowane są też kawiarnie, restauracja i plac zabaw dla dzieci. Lokalizacja obydwu inwestycji została przez nas starannie przemyślana, każdy z nich znajduje się więc w doskonałym punkcie na mapie miasta, jest dobrze skomunikowany zarówno przez sieć zmodernizowanych dróg, jak i włączony w siatkę komunikacji miejskiej – dodaje Wójtowicz.

Projekty funkcjonować będą w ramach parków handlowych, w obydwu lokalizacjach wspólnie z Castoramą, zaś w Białymstoku na kompleks handlowy składają się także dyskont spożywczy Biedronka i sieciowa stacja benzynowa Lotos. Uzupełnieniem będzie także planowany wielkopowierzchniowy salon meblowy ogólnopolskiej sieci Agata Meble. To wyjątkowe kompleksy na mapie Lublina i Białegostoku, nastawione na klientów nie tylko z miasta czy województwa, ale także licznie odwiedzających Lublin i Białystok gości z sąsiednich krajów.

Outlet Center Retail Management SA Sp. K. wchodzi w skład grupy deweloperskiej ADV Por Property Investment SA, będącej jednocześnie podmiotem zależnym od FIZ FORUM XVIII. Grupa zrealizowała już liczne projekty biurowe, administracyjne, mieszkaniowo-apartamentowe, handlowe oraz przemysłowo-produkcyjne na terenie kraju, w tym przede wszystkim w stolicy. Firma zajmuje się kompleksowym przygotowaniem inwestycji i prowadzeniem nadzoru nad jej realizacją.

Więcej szczegółów na temat Shopping Center Forum 2014 Fall Edition znajduje się TUTAJ.