Poznań City Center
Poznań City Center

– Wraz z nabyciem Poznań City Center fundusz ECE European Prime Shopping Centre osiągnął maksymalny poziom swoich możliwości inwestycyjnych. Jestem bardzo zadowolony, że działamy obecnie w piątym co do wielkości mieście Polski – usytuowanie w ruchliwym centrum miasta czyni naszą obecność jeszcze bardziej ekscytującą. Doświadczenie ECE w zakresie zarządzania pomoże w dalszym umacnianiu pozycji centrum na rynku i przyczyni się do jego sukcesu – powiedział Dr Volker Kraft, partner zarządzający ECE Real Estate Partners.

Joint venture (po 50 proc. udziałów) pomiędzy ECE European Prime Shopping Centre Fund i Resolution Property nabyło Poznań City Center w Poznaniu od Europa Capital i TriGranit.

Spółka ECE będzie odpowiedzialna za zarządzanie i wynajem centrum, natomiast zarządzanie aktywami pozostanie w łącznej gestii Resolution i ECE Prime Shopping Centre Fund.

– Poznań City Center stanowi znaczącą pozycję naszego polskiego portfolio, a centrum posiada wielki potencjał oraz ma możliwości przyszłego rozwoju zgodnie z naszą europejską strategią – dodał Peter Todd, Partner Resolution Property.

Poznań City Center będzie drugim, obok Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy, aktywem Resolution w Polsce.

Na centrum handlowe Poznań City Center, otwarte w październiku 2013 roku, składa się 58 tys. mkw. powierzchni handlowej, w tym 230 sklepów i 2 strefy restauracyjne na 3 poziomach. Centrum jest już wynajęte w 90 proc., a do jego głównych najemców należą między innymi: Saturn, TK Maxx, H&M, Reserved, Bershka, Pull&Bear oraz Toys R’Us.

Poznań to 5 co do wielkości miasto Polski położone 280 km na zachód od Warszawy. Do Poznań City Center można z łatwością dojść pieszo, jak również dostać się do niego środkami transportu publicznego, gdyż przylega bezpośrednio do głównego dworca kolejowego oraz dworca autobusowego i jest położone w odległości 10 minut pieszo od centrum miasta. Do dyspozycji odwiedzających oddano 1,5 tys. miejsc parkingowych. Cechą szczególną centrum handlowego jest jego integracja z dworcem kolejowym.

ECE Projektmanagement jest wystawcą jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014. Spółka na stoisku 5.3 zaprezentuje swoje projekty handlowe.