Plac Vogla
Plac Vogla

Lokalny ośrodek handlu i usług w warszawskim Wilanowie – Plac Vogla – zyskał nowych najemców: salonik prasowy Kolportera oraz salon optyczny Optyk Tondryk. To po delikatesach Alma kolejne firmy, których oferta wkrótce dostępna będzie dla mieszkańców Wilanowa. Inwestycja posiada już prawomocne pozwolenie na budowę. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Kolporter, nowy najemca Placu Vogla, administruje siecią ponad 950 saloników prasowych. Firma na wynajętej w Placu Vogla powierzchni (blisko 40 mkw.) stworzy salonik prasowy Top-Press – samoobsługowy sklep typu convenience, będący udoskonaloną wersją saloniku prasowego, charakteryzujący się nowoczesnym wystrojem.

Nowym najemcą w obiekcie został również salon optyczny Optyk Tondryk. Będzie to kolejny salon należący do lokalnej sieci punktów optycznych mieszczących się w południowych dzielnicach i przedmieściach Warszawy. Salon zajmował będzie około 50 mkw. powierzchni w ramach obiektu planowanego przez Ghelamco.

Kolporter oraz Optyk Tondryk to kolejni, po delikatesach Alma, najemcy Placu Vogla. Umowa z firmą Alma Market SA, podpisana w listopadzie, przewiduje stworzenie na terenie ośrodka sklepu spożywczego zajmującego ponad 1,5 tys. mkw. powierzchni. Oferta wszystkich 3 dotychczasowych najemców wpisuje się w koncepcję komercyjną Placu Vogla – lokalnego centrum handlu i usług, na terenie którego powstanie wachlarz punktów handlowych i usługowych będących odpowiedzią na codzienne potrzeby mieszkańców dzielnicy. Obiekt pomieści również studia urody, odnowy biologicznej oraz fitness, a dodatkowo zapewni ofertę kawiarnianą oraz restauracyjną.

Plac Vogla zrealizowany będzie w niskiej, parterowej zabudowie, w nowej na polskim rynku formule „open air center”. W odróżnieniu od galerii handlowych będzie to inwestycja o ulicznym charakterze, harmonijnie wpisana w otaczające sąsiedztwo. Do każdego ze sklepów i punktów usługowych na terenie obiektu będzie można wejść wprost z poziomu ulicy.

Poza Placem Vogla w planach firmy Ghelamco są jeszcze 2 kolejne kameralne obiekty usługowo-handlowe: Prochownia Łomianki, Pasaż Tukanów w Piasecznie, zaprojektowane przez pracownię Arch Magic. Podobnie jak Plac Vogla, obiekty te mają na celu zapewnienie wygody konsumentów w ramach codziennych zakupów, a dodatkowo, poprzez swój centrotwórczy charakter, zaoferują lokalnym społecznościom nowe miejsce spotkań i spędzania wolnego czasu.

Firma Ghelamco będzie wystawcą podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition. Deweloper zaprezentuje swoje projekty na stoisku 5.6.