Dekada Nowy Targ
Dekada Nowy Targ

Ziko, jedna z największych polskich sieci aptecznych, podpisała umowę najmu w Dekadzie Nowy Targ. To kolejny najemca, który powiększa tenant mix otwieranego pod koniec marca 2014 roku nowotarskiego  centrum handlowego Dekada.

Ziko – sieć aptek o całkowicie polskim kapitale – posiada ponad 1,2 tys. placówek handlowych w całej Polsce. Nowo otwierany salon będzie miał 120 mkw. powierzchni i dołączy do takich najemców, jak Tesco, CCC, Pepco, Rossmann, butik oraz sieci lokali usługowych i gastronomicznych.

–  Cieszymy się, że możemy współtworzyć ofertę handlową Dekady Nowy Targ – mówi Katarzyna Zając, dyrektor ds. marketingu i komunikacji, Ziko Apteka.  –  Doceniamy przede wszystkim fakt lokalizacji obiektu bezpośrednio przy dworcu PKS, co pozwala na utrzymywanie stałego, wysokiego wskaźnika odwiedzalności. Liczymy na to, że Ziko Apteka, znana z tego, że oferuje szeroki asortyment  w niskich cenach, szybko zyska popularność wśród odwiedzających Dekadę w Nowym Targu – dodaje Katarzyna Zając.

Dekada Nowy Targ, której otwarcie zaplanowano na 25 marca, będzie 8. obiektem należącym do sieci centrów handlowych typu convenience budowanych przez spółkę Dekada Realty. Nowotarska Dekada to centrum handlowe typu strip mall zintegrowane z dworcem autobusowym. Na powierzchni najmu 3 380 mkw. zlokalizowanych zostanie 18 lokali handlowo-usługowych, a galeria dysponować będzie parkingiem na 150 miejsc.

Obiekt usytuowany będzie na terenie dotychczasowego dworca PKS, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście. Główną zaletą inwestycji jest lokalizacja w obrębie dużego skupiska ludności miejskiej, przy zjeździe z „Zakopianki”. W strefie bezpośredniego oddziaływania galerii znajduje się 148 tys. mieszkańców.

Przypomnijmy: po raz pierwszy Dekada Realty połączyła funkcję handlową i komunikacyjną realizując Dekadę Myślenice, która od ponad 2 lat cieszy się dużym powodzeniem wśród lokalnej społeczności.  Kolejny tego typu projekt  zostanie otwarty jeszcze w tym roku w Brodnicy.

W realizację inwestycji zaangażowane są spółki: BOIG Project Management, BOIG Tenants Coordination, BOIG Property Consulting oraz BOIG Marketing.