Aplikacja mobilna Mc Donald's
Aplikacja mobilna Mc Donald's

Sieć Mc Donald’s, która prowadzi w Polsce 331 lokali gastronomicznych, uruchomiła w marcu 2014 roku aplikację na urządzenia mobilne.

Nowa usługa umożliwia znalezienie najbliższej restauracji w okolicy oraz śledzenie najnowszych promocji i pozyskiwanie kuponów zniżkowych. Operatorem aplikacji, usługodawcą świadczonych za jej pośrednictwem usług i administratorem danych osobowych jej użytkowników, jest DDB Warszawa sp. z o.o.

Aplikacja daje dostęp do informacji na temat adresów, danych kontaktowych, godzin otwarcia, oferty produktowej oraz tras dojazdu do najbliżej położonych lub wybranych przez użytkownika restauracji McDonald’s na terenie Polski. Ponadto dzięki aplikacji klienci dostaną informacje o promocjach dostępnych w restauracjach McDonald’s na terenie Polski, w tym w najbliżej położonej restauracji McDonald’s.

Usługa daje także możliwości konfigurowania list preferowanych produktów oferowanych w restauracjach sieci i umożliwia zintegrowanie aplikacji z kontem jej użytkownika na portalu społecznościowym Facebook. Integracja taka nie jest jednak konieczna do korzystania z aplikacji i pozostałych usług świadczonych za jej pośrednictwem. Użytkownik, który połączy się z aplikacją przez konto na portalu społecznościowym Facebook, ma wykonaną kopię zapasową swoich ustawień (ulubione i ustawienia aplikacji). Dodatkowym efektem połączenia przez konto na portalu Facebook jest pokazanie w aplikacji imienia i nazwiska zalogowanego użytkownika wraz z jego awatarem. Te dane pozostają jednak wyłącznie na portalu Facebook, nie są zapisywane w aplikacji.

Aplikację można pobrać z App Store: https://itunes.apple.com/pl/app/mcdonalds-polska/id820210761, Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tribalddb.mcdonalds.app.android oraz  Windows Phone: http://www.windowsphone.com/s?appid=bcaec600-f458-49ef-93ac-a508938e044f.

Pobranie aplikacji, jak również korzystanie z oferowanych za jej pośrednictwem usług, jest bezpłatne.

W celu uruchomienia i korzystania z Aplikacji system teleinformatyczny urządzenia mobilnego musi spełniać określone wymagania techniczne: dla wersji aplikacji pobranej z App Store – iOS w wersji minimum 7.0, dla wersji aplikacji pobranej z Google Play – Android w wersji minimum 2.2+, dla wersji aplikacji pobranej z Windows Store – Windows Phone w wersji minimum 7.5.

Przypomnijmy: McDonald’s w Polsce posiada 331 restauracji w ponad 120 miastach. Rekordzistką pod względem ilości lokali jest Warszawa z 41 lokalizacjami. Na liście lokalizacji znajdują się nie tylko tak duże miasta, jak Warszawa czy Łódź, ale również miasta o zdecydowanie mniejszej liczbie mieszkańców, jak np. Dębica, Kępno, Ostrowiec Świętokrzyski czy Skierniewice.