Kolekcja Reserved

LPP prowadzi szeroką ekspansję sieci Reserved poza Polską, nie tylko w Rosji i na Ukrainie. Jak ustaliła redakcja Retailnet, grupa odzieżowa planuje kolejne otwarcia salonów marki także w innych krajach regionu CEE.

W maju 2014 zostanie otwarty kolejny sklep Reserved na Łotwie. Znajdzie się on w obiekcie handlowym Kalku w Rydze. Sklep zajmie ponad 1,6 tys. mkw. powierzchni najmu i znajdzie się w nim poza odzieżą damską i męską także linia Reserved Kids przeznaczona dla dzieci.

Do tej pory na Łotwie otwarto 9 sklepów marki Reserved wraz z wydzielonymi strefami Reserved Kids.

Jak już informowaliśmy, firma LPP planuje do końca maja 2014 roku otworzyć 3 nowe sklepy Reserved na Ukrainie. Jeszcze w marcu zostanie otwarty sklep brandu w Centrum Handlowym Port City w Łucku. Z kolei w połowie kwietnia 2014 planowane jest rozpoczęcie działalności sklepu w obiekcie City Center Odessa. W połowie maja zostanie otwarty salon brandu w Centrum Handlowym Caravan Mall w miejscowości Dniepropetrowsk. W 2014 roku LPP łącznie otworzy 23 nowe sklepy w tym kraju. Obecnie w Rosji działa 100 sklepów marki Reserved, w których poza kolekcją dla kobiet i mężczyzn znajdują się działy marki Reserved Kids.

Na koniec 2013 roku sieć salonów marki Reserved na świecie składała się z 434 sklepów (dane na dzień 31 grudnia 2013 roku). Do grupy LPP poza marką Reserved należą także inne popularne marki odzieżowe: House, Cropp, Mohito oraz Sinsay. Produkty marki Reserved poza salonami stacjonarnymi można nabyć także za pośrednictwem oficjalnego sklepu internetowego.