Galeria Goplana w Lesznie
Galeria Goplana w Lesznie

Komercjalizacja Galerii Goplana nabiera tempa. Znamy kolejnego najemcę obiektu. Avans dołączy do grona salonów wielkopowierzchniowych. – Elektromarket w Galerii Goplana zlokalizowany będzie na poziomie -1. Jego powierzchnia stworzy możliwość optymalnej prezentacji produktów i całej oferty handlowej – powiedziała Agnieszka Pawelska, rzecznik prasowy marki Avans

Galeria Goplana w Lesznie to śródmiejskie centrum handlowo-rozrywkowe, którego otwarcie planowane jest w IV kw. 2015 roku. Obiekt będzie miał 54,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej, 22,5 tys. mkw. przeznaczone dla najemców oraz 640 miejsc parkingowych.

Do dyspozycji klientów zostanie oddanych 100 lokali handlowo-usługowych. Wiadomo, że swój salon w Galerii Goplana otworzy H&M, pojawią się również drogeria Rossman oraz Multikino. Teraz do grona najemców dołącza elektromarket marki Avans, z którym umowę podpisała spółka Libra Project, odpowiedzialna za komercjalizację Galerii Goplana. Ogólnopolska sieć elektromarketów posiada ponad 250 sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Sprzedaż produktów odbywa się także na platformie internetowej. Z myślą o klientach zza wschodniej granicy w ubiegłym roku została otwarta rosyjskojęzyczna wersja e-sklepu. Ekspansja planowana jest również na płaszczyźnie stacjonarnej. W 2015 roku kolejny punkt będzie dostępny dla klientów Galerii Goplana.

– Elektromarket Avans zajmie powierzchnię 800 mkw. Będzie największym salonem sieci w regionie – mówi Tomasz Jopkiewicz, senior leasing manager w spółce Libra Project. Oferta produktowa Avans obejmuje sprzęt multimedia/RTV/AGD. Marka duży nacisk kładzie na profesjonalne doradztwo podczas zakupów oraz późniejszą opiekę autoryzowanych serwisów. W stałym obrocie dostępne jest ponad 20 tys. produktów, składowanych w magazynach o powierzchni ponad 25 tys. mkw. – Przy wyborze nowych lokalizacji kierujemy się przede wszystkim jakością. Stawiamy głównie na najbardziej atrakcyjne obszary w mieście. O podpisaniu umowy z Galerią Goplana przesądziła przede wszystkim jej doskonała lokalizacja, ponieważ galeria mieścić się będzie w samym centrum miasta. Ponadto jest to galeria z dobrą infrastrukturą oraz bardzo dużym zasięgiem oddziaływania – dodała Agnieszka Pawelska.

Inwestorem Galerii Goplana jest spółka Mgc Inwest, do tej pory realizująca takie obiekty, jak Galeria Cuprum Arena w Lubinie, Galeria Korona Kielce oraz olsztyńska Galeria Warmińska, której otwarcie planowane jest we wrześniu 2014 roku. Cechą wspólną wyżej wymienionych inwestycji jest architektoniczne nawiązanie do specyfiki regionu. Podobnie będzie w przypadku Galerii Goplana. Styl elewacji centrum handlowo-rozrywkowego ma odwoływać się do dawnej fabryki słodyczy, wtapiając się w urbanistykę miasta. Pod względem architektonicznym obiekt cechować będą proste, geometryczne układy, pionowy podział struktury oraz wrażenie przestrzenności formy dzięki półprzezroczystej warstwie metalowej siatki. Lokalizacja to niewątpliwa zaleta obiektu. Oddalony o zaledwie 200 metrów od Ratusza, będzie łącznikiem pomiędzy najważniejszymi punktami Leszna: centrum, osiedlami oraz dworcem kolejowym.