Salon Lancerto
Salon Lancerto

Spółka Lancerto SA podpisała umowę najmu lokalu w krakowskim centrum Bonarka City Center. Lokal o powierzchni 85 mkw. uzupełni ofertę modową centrum skierowaną do mężczyzn. Salon Lancerto powstanie w nowej aranżacji inspirowanej lotnictwem, w której kluczową rolę odgrywają takie materiały, jak drewno, metal i szkło.

– Nowy koncept salonów podkreśla męski charakter marki i stanowi doskonałe tło dla naszych kolekcji – powiedział Tomasz Ciąpała, wiceprezes zarządu Lancerto. Za projekt salonu i jego wykonanie odpowiedzialna jest firma Forbis Group. Będzie to 4. sklep firmowy Lancerto na terenie województwa małopolskiego.

Jak informował wcześniej redakcję Retailnet Tomasz Ciąpała: – Spółka w 2014 roku chce otworzyć kilka sklepów, nie więcej niż 10. Na pewno ruszy nasz najnowszy koncept w Lublinie, Toruniu i Białymstoku.

W ramach sieci Lancerto funkcjonuje 30 salonów w centrach i galeriach handlowych, które dysponują powierzchnią od 80 do 120 mkw. Lancerto specjalizuje się w produkcji odzieży męskiej klasy premium. Spółka zatrudnia blisko 300 osób, z czego 200 pracowników to krawcy. Kolekcje Lancerto sprzedawane są w Polsce, na Litwie, Łotwie, a także w Estonii. W 2013 roku sieć sklepów Lancerto powiększyła się o 4 sklepy retailowe oraz 1 outlet.

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha zrewitalizowanych terenów poprzemysłowych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze 91 tys. mkw. powierzchni użytkowej znajduje się 270 sklepów, restauracji, punktów usługowych oraz bezpłatny parking na 3,2 tys. samochodów.