Galeria Carcassonne
Galeria Carcassonne

W centrum Paczkowa, u zbiegu ulic Daszyńskiego i Sienkiewicza, powstanie nowa galeria handlowa. Projekt pod nazwą Galeria Carcassone zaplanowany został na terenie o powierzchni 15 tys. mkw.

Projekt galerii nawiązuje do historii i tradycji rejonu i wkomponowuje się w zabytkowy charakter okolicy. Elewacja galerii została zaprojektowana tak, aby korespondować z historycznymi zabudowaniami – murami obronnymi. Również od strony wizualnej, w zakresie logo, wystroju wnętrza i elementów komunikacji projekt został stworzony z myślą o średniowiecznych korzeniach miasta.

Budowa galerii będzie odbywać się w etapami. Najpierw powstanie jeden budynek, o pow. ok. 2,5 tys. mkw., w którym zaplanowano market spożywczy, samoobsługową drogerię, wielkopowierzchniowy sklep branży AGD RTV, sferę restauracyjną oraz wiele punktów handlowo-usługowych. Do budynku będzie przylegał parking dla gości galerii, z dogodnymi i bezpiecznymi wjazdami jednokierunkowymi.

W kolejnych etapach powstanie strefa usługowa z częścią fitness oraz hotel z usługami SPA i centrum konferencyjno-biznesowym.

Planowany czas oddania pierwszego etapu do eksploatacji to przełom III i IV kw. 2015 roku, zaś zakończenie całości prac jest planowane w końcówce 2018 roku.

Galeria Carcassonne jest pierwszym projektem obiektu komercyjnego o tak dużej powierzchni w tym rejonie i jest w całości wznoszona przez prywatnego inwestora.

– Paczków to ważne miejsce w regionie i zdecydowanie dobre miejsce do inwestowania. Miasto rozwija się i potrzebuje nowoczesnego centrum skupiającego lokalny handel detaliczny. Wierzymy, że dzięki tej inicjatywie powstanie wiele nowych form przedsiębiorczości oraz że stworzymy nowe miejsca pracy dla lokalnej ludności – mówi Wiesław Wójcik, prezes zarządu Corpo sp. z o.o.

– W naszych planach zakładamy, że będzie to bardzo charakterystyczny obiekt, który szybko stanie się wyróżnikiem Paczkowa i jednocześnie centrum życia komercyjnego. Pamiętajmy też, że taki pasaż handlowy jest często miejscem spotkań towarzyskich dla okolicznych klientów, których liczbę oceniamy na ok. 150 tys. osób – dodaje.

Galeria Carcassonne
Galeria Carcassonne