Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland
Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland

– Shopping Center Forum 2014 to niezwykle ważne wydarzenie branżowe dla uczestników rynku centrów handlowych w Polsce. Dla deweloperów i właścicieli galerii handlowych jest doskonałą okazją do zaprezentowania swojej oferty, nawiązania nowych kontaktów biznesowych, a także cenną platformą wymiany doświadczeń – powiedziała redakcji Retailnet Ewa Teodorczyk, Development Managera w Inter Ikea Centre Group Poland.

– Shopping Center Forum należy rozpatrywać jednak nie tylko w kategoriach imprez, które dostarczają kompleksowej wiedzy na temat stanu rynku i pozwalają zapoznać się z obowiązującymi trendami, ale przede wszystkim jako największe w regionie Europy Środkowo-Wschodniej spotkanie ułatwiające proces komercjalizacji obiektów handlowych.

– Podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2014 będziemy prezentować wszystkie centra i parki handlowe znajdujące się w portoflio Inter Ikea Center Group Poland, a także wszystkie nowe projekty spółki. Przestawimy projekt rozbudowy Parku Handlowego Bielany oraz Centrum Handlowego Wola Park, a także zaprezentujemy plany związane z inwestycją w Lublinie – dodala Ewa Teodorczyk.

Podczas Shopping Center Forum 2014 Fall Edition spółka Inter Ikea Centre Group Poland zaprezentuje swoje projekty handlowe na stoisku 2.3. Jesienna edycja SCF odbędzie się w dniach 17–18 września w warszawskim Centrum EXPO XX. Więcej informacji nt. Forum znajduje się tutaj.

W 2014 roku Inter Ikea Centre Group Poland planuje kontynuować proces rozbudowy i modernizacji Parku Handlowego Bielany. Niebawem rozpocznie się kolejny etap inwestycji – budowa nowej części parku, która powstanie w miejscu dawnego sklepu Ikea. Po zakończeniu inwestycji obiekt będzie posiadał około 200 najemców, a powierzchnia handlowa wyniesie 145 tys. mkw. (obecnie jest to 80 tys. mkw.). Dzięki współpracy z siecią Helios w parku zostanie otwarte jedyne na południu Wrocławia nowoczesne kino z 8 salami projekcyjnymi. Rozbudowane i zmodernizowane centrum handlowe będzie gotowe do 2015 roku. W 2014 roku Inter Ikea Centre Group Poland będzie także kontynuować prace związane z przygotowaniem się do prac budowlanych w Lublinie. Wiosną bieżącego roku spółka rozpocznie rozbudowę Centrum Handlowego Wola Park o dodatkowe 17,5 tys. mkw. Głównym najemcą nowej części centrum będzie Castorama, która zajmie 10,1 tys. mkw. Po planowanej rozbudowie Wola Park będzie drugim co do wielkości centrum handlowym w Warszawie.