Decathlon Easy
Decathlon Easy

21 marca bieżącego roku nastąpi otwarcie trzeciego sklepu sportowego Decathlon Easy w Polsce. Sklep o powierzchni sali sprzedaży 1,3 tys. mkw. zostanie otwarty w Galerii Śląskiej w Rybniku w bezpośrednim sąsiedztwie hipermarketu Carrefour.

Dwa pozostałe sklepy sieci Decathlon Easy działają w Katowicach i Chorzowie. Firma zapowiada dalszy dynamiczny rozwój. Obecnie poszukuje lokalizacji w największych aglomeracjach Polski.

Decathlon Easy to nowy koncept na Polskim rynku. Jest to mniejszy format niż znany dotychczas w Polsce Decathlon, który jest rozwijany niezależnie. Sklepy o powierzchni 1000–1,5 tys. mkw. oferują wyłącznie marki własne produkowane przez grupę Oxylane.

– Naszym celem jest bycie jak najbliżej naszych klientów, tak aby zapewnić szybkie zakupy sportowe w konkurencyjnych cenach – mówi Szymon Mołda, dyrektor generalny sieci. – Firma obecnie negocjuje otwarcie kolejnych placówek. Docelowo chce być obecna w większości dużych miast Polski. Do końca 2015 roku planuje mieć otwartych 10 sklepów.

W ostatnich tygodniach ubiegłego roku sieć sklepów regularnych Decathlon powiększyła się o 2 nowe lokalizacje. Sklepy zostały otwarte w marcredo Center Szczecin i w Katowicach obok Centrum Handlowego Auchan przy Drogowej Trasie Średnicowej. Obecnie Decathlon posiada 33 placówki handlowe w Polsce, na terenie 12 województw.

Decathlon jest producentem i dystrybutorem artykułów sportowych. Sieć posiada 679 sklepów w 18 krajach. Zatrudnia 41 tysięcy pracowników i ma w swojej ofercie 6–10 tys. modeli produktów. Od 2003 roku do 2011 roku spółka podwoiła liczbę swoich salonów na świecie. Najwięcej punktów handlowych mieści się na terenie Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Ponadto Decathlon posiada sieć sklepów internetowych w krajach, gdzie prowadzi sprzedaż.