Salon Kolporter
Salon Kolporter

Kolporter kontynuuje rozwój swoich sieci handlowych polegający na lokalizacji saloników prasowych i salonów Top-Press w atrakcyjnych handlowo miejscach. Najnowszy Top-Press został uruchomiony na dworcu PKP w Krakowie, kolejne 2 rozpoczną działalność w galeriach handlowych w Lublinie i Kaliszu.

Otwarty w lutym br. do użytku nowy dworzec PKP Kraków Główny jest połączony z Galerią Krakowską i dworcem autobusowym. Na jego terenie znalazł się również salon prasowy Top-Press.

W ostatnich tygodniach Kolporter otworzył 3 Top-Pressy: oprócz krakowskiego, w Rzeszowie (w CH Carrefour) i Lublinie (w E.Leclerc). Kolejne 2 rozpoczną działalność 20 marca br., po otwarciu nowych galerii handlowych: Atrium Felicity w Lublinie i Amber w Kaliszu.

Rozwijana jest także sieć Saloników Prasowych, ostatnio m.in. w Rabce-Zdroju (w Carrefour), Wrześni (w PoloMarket) i Wałczu (w markecie Biedronka). Aktualnie Kolporter dysponuje 815 salonikami prasowymi i 172 Top-Pressami. Ponad połowa z nich znajduje się w galeriach i centrach handlowych, super- i hipermarketach oraz dyskontach.

Kolporter jest największym dystrybutorem prasy i jednym z największych dystrybutorów towarów FMCG w naszym kraju. Oferuje kompleksową obsługę punktów handlowych i sieci sprzedaży oraz świadczy usługi logistyczne i reklamowe. Spółka zbudowała największą w Polsce, zlokalizowaną w sklepach detalicznych, sieć terminali do sprzedaży doładowań prepaid. Terminale realizują również płatności i usługi elektroniczne. Kolporter jest właścicielem saloników prasowych i salonów Top-Press, rozwija także sieć franczyzową Traf Press.