CH Krokus
CH Krokus

Unibail-Rodamco oraz Valad Europe zakończyły negocjacje i doszły do porozumienia się w sprawie współpracy przy przebudowie i rozbudowie Centrum Handlowego Krokus w Krakowie – poinformowano na stronie internetowej firmy Valad.

Dzięki współpracy galeria powiększy się o kolejne 50 tys. mkw. powierzchni najmu i łącznie będzie oferować powierzchnię najmu mierzącą 80 tys. mkw.

– Cieszymy się z porozumienia między naszymi firmami. Rozbudowa obiektu zapewni większe zyski dla naszych inwestorów i ostatecznie pozwoli firmie Unibail-Rodamco mieć w portfelu i zarządzać dużą inwestycję handlową – informuje Karol Pilniewicz, szef Valad Europe na Europę Środkowo-Wschodnią.

– Wspólnie z naszym partnerem stworzymy najnowocześniejsze, duże, regionalne centrum handlowe. Pomoże nam to zdobyć nowy poziom doświadczenia w tej kwestii, a także przekonać do siebie nowych klientów z Krakowa – Arnaud Burlin, Managing Director for Central Europe Unibail-Rodamco’s.

CH Krokus znajduje się przy ulicy Bora-Komorowskiego. Centrum Handlowe Krokus jest częścią zamkniętego funduszu Valad Polish Retail Fund,  obejmującego sześć centrów handlowych i trzy hipermarkety o łącznej powierzchni 300 tys. mkw. Są one położone w siedmiu kluczowych miastach Polski, w tym w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

CH Kroku poza operatorem spożywczym oferuje obecnie 53 butiki i punkty usługowe. Galeria oferuje 1224 miejsca parkingowe.