online payments
Shutterstock

Worldline, należąca do Atos platforma e-płatności, rozbudowała swoją ofertę o metodę płatności bezpośrednich Sofort Banking. Narzędzie przeznaczone jest dla e-sklepów z całej Europy. Jest używane w Niemczech, Austrii, Szwajcarii czy Polsce.

System płatności Sofort AG jest to oprogramowanie, które automatyzuje proces płatności przelewem. Dzięki pośrednictwu Sofort, klient loguje się bezpośrednio do banku. „Różnica między naszym rozwiązaniem, a pośrednikami płatności polega na tym, że nigdy nie wchodzimy w posiadanie środków płatniczych. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu, przelewu wykonywany jest bezpośrednio między kontami w banku.” – mówi w rozmowie z Evigo.pl Dagmara Kruszewska z Sofort AG.

„Współpraca z Worldline, firmą specjalizującą się w usługach związanych z e-płatnościami w Europie, pozwoli na rozszerzenie zakresu usług. Od tej pory z metody płatności Sofort będą mogli korzystać e-sprzedawcy korzystający z platformy Wordline. Co więcej, klienci np. z Niemiec będą mogli płacić za pośrednictwem Sofort w polskich sklepach korzystających z Wordline.” – tłumaczy Dagmara Kruszewska. Metoda płatności Sofort Banking została zintegrowana z platformą płatności online Sips, dostępną na całym świecie poprzez Worldline Merchant Services Online Payment. Pozwala to sklepom korzystającym z e-płatności Sips poszerzyć spektrum oferowanych metod płatności.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z numerem jeden w zakresie płatności online. Dzięki Sofort Banking, sprzedawcy mogą zaoferować swoim klientom szybką i bezpieczną metodę płatności, z której można również korzystać w transakcjach transgranicznych. Pomaga to przyspieszyć nasz rozwój na całym kontynencie, w tym we Francji, oraz pozwala to klientom na dokonywanie zakupów w zagranicznych sklepach online”, powiedział Dr. Gerrit Seidel, CEO Sofort AG.

Sips jest dostępny w około 45 000 e-sklepach (bezpośrednio i poprzez znaczących europejskich partnerów bankowych) na całym świecie – we Francji, krajach Beneluksu, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Indiach oraz innych krajach azjatyckich. Rocznie przez ten system przechodzi ponad 450 milionów transakcji.

„Zdecydowaliśmy się na współpracę z Sofort Banking ze względu na stale rosnącą popularność tej metody płatności na obszarze Europy oraz ze względu na korzyści jakie ona przynosi e-sklepom w porównaniu do innych dostępnych rozwiązań. Podobnie jak Sofort AG, my również przywiązujemy ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa transferów”, powiedział Christophe Duquenne, Head of Merchant Services, Worldline.

Metoda płatności oferowana przez Sofort AG jest dostępna w dziesięciu krajach (Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Hiszpanii i Polsce). Od początku istnienia Sofort Banking (2005 r.) poprzez tę metodę płatności zostało dokonanych około 45 milionów transakcji. Na tą chwilę ponad 25 000 sklepów współpracuje z Sofort AG.

Należąca do Atos Worldline jest europejskim liderem i globalnym graczem w branży usług i opłat transakcyjnych. Działania Worldline są zorganizowane wokół trzech osi: usług handlowych i terminali, rozwiązań mobilnych i usług e-transakcyjnych, przetwarzania finansów i licencjonowania oprogramowania. W 2012 roku, działalność Worldline w ramach Grupy Atos generowanła (pro forma) przychody w wysokości 1,1 mld euro. Firma zatrudnia ponad 7100 osób na całym świecie.

Spółka Sofort AG oferuje rozwiązania dla bezpiecznych zakupów towarów i produktów cyfrowych w internecie. Przedsiębiorstwo to z siedzibą w Gauting koło Monachium, ze swoim produktem Sofort Banking jest liderem na niemieckim rynku pośrednictwa w przelewach bezpośrednich. W ciągu miesiąca ponad 25 000 sprzedawców e-commerce realizuje ponad trzy miliony transakcji za pośrednictwem Sofort Banking. Poza granicami Niemiec, usługa ta oferowana jest również w: Polsce, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Hiszpanii.