Darmowa aplikacja porównywarki cen idealo na smartfony i tablety jest już dostępna w Google Play Store. Użytkownicy mogą za jej pomocą przeglądać ponad 110 tysięcy produktów e-sklepów.

Porównywarka cen www.idealo.pl pojawiła się na polskim rynku kilka miesięcy temu. Oferuje swoim użytkownikom ponad trzy miliony ofert z niespełna 400 sklepów internetowych. Teraz zaktualizowana wersja mobilna porównywarki dostępna jest na telefony działające w systemie Android. 

Obsługa aplikacji porównywarki cen idealo jest intuicyjna. Liczne informacje i rozbudowane kryteria wyszukiwania pomagają znaleźć odpowiednie produkty. Można je wyszukiwać poprzez podanie nazwy, kodu EAN lub za pomocą skanera kodów kreskowych. Każdy produkt opisany jest w szczegółowy sposób, widoczne są jego dane techniczne, testy i opinie użytkowników. Aplikacja posiada listy ulubionych z możliwością przesyłania ich za pomocą wiadomości e-mail, budzik cenowy informujący o tym, kiedy dany produkt osiągnął daną cenę preferowaną i liczne kryteria wyszukiwania. Cechuje ją praktyczny layout z widokiem galerii i filmami o produktach. Aplikacja zapewnia też łatwy dostęp do ostatnich zapytań i zeskanowanych kodów kreskowych, istnieje również możliwość przesyłania wyników wyszukiwania za pomocą wiadomości e-mail.

Porównywarka Idealo jest obecna także we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech oraz w Austrii i współpracuje z około 34 800 sklepami na terenie całej Europy. Zawiera niemal 2 miliony ofert.

Oferty na idealo.pl aktualizowane są na bieżąco i zawierają dane dotyczące przesyłki, sposobów płatności oraz cen całkowitych. Oprócz porównywarki cen produktów idealo oferuje również polską wersję porównywarki lotów na stronie loty.idealo.pl, która działa w dziewięciu europejskich krajach.